کسری تجاری آمریکا

رکورد کسری تجاری آمریکا شکسته شد; اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی:

دفتر تجزیه و تحلیل اقتصادی امریکا در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد کسری تجارت بین‌المللی این کشور در سال 2022 میلادی به علت رشد فزاینده قیمت نفت به حدود به یک تریلیون دلار رسیده است.

بر اساس این گزارش، کسری کالا و خدمات ایالات متحده در سال گذشته به 948.1 میلیارد دلار رسید که نسبت به کسری سال قبل از آن 103 میلیارد دلار افزایش داشته است. این آمارها نشان می دهد واردات آمریکا طی سال 2022 به طور کلی با رشد 556.1 میلیارد دلاری روبرو شده است.

افزایش کسری تجاری تا حد زیادی به دلیل رشد فزاینده قیمت نفت خام بوده است. اگرچه قیمت نفت خام در اواخر سال گذشته پایین تر بود، واردات کالاها و مواد صنعتی با 2.7 میلیارد دلار کاهش به 59.6 میلیارد دلار رسید.

در سال 2022 میلادی صادرات نفت خام ۴۷.۵ میلیارد دلار و نفت کوره ۲۸.۱ میلیارد دلار افزایش یافت. در همین حال، واردات نفت خام 65.1 میلیارد دلار و سایر فرآورده های نفتی 12.6 میلیارد دلار افزایش یافت.

کسری بودجه ایالات متحده با کشورهایی مانند چین، اتحادیه اروپا، مکزیک، کانادا، آلمان، ژاپن، هند، روسیه، و عربستان سعودی افزایش یافت اما بیشترین افزایش کسری مربوط به اتحادیه اروپا بود.

قیمت نفت خام برنت از سال 2022 حدود 80 دلار در هر بشکه شروع شد که حدود 30 دلار در هر بشکه بیشتر از سال قبل بود. ایالات متحده بیشترین نفت خام را از کانادا و سپس از مکزیک و عربستان خریداری کرد و این سبب شد کسری تجاری ایالات متحده با کانادا در سال گذشته 31.6 میلیارد دلار افزایش یافته و به 81.6 میلیارد دلار برسد.

منبع: اویل پرایس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *