دو برابر شدن درآمد شرکت های فعال در تجارت انرژی در سال 2022

,
درآمد شرکت های فعال در تجارت انرژی در سال 2022

به گفته تحلیلگران موسسه برنشتاین، 11 تاجر بزرگ انرژی جهان در سال گذشته حدود 77 میلیارد دلار درآمد داشتند که این رقم بیش از دو برابر سال قبل از آن بوده است.

بر اساس برآوردهای موسسه برنشتاین، شرکت های شل و بریتیش پترولیوم، دو تاجر بزرگ انرژی جهان از نظر حجم، به ترتیب حدود 16.6 میلیارد و 11.5 میلیارد دلار درآمد در سال گذشته از خرید و فروش نفت، گاز طبیعی و برق به دست آوردند.

درآمد شرکت های فعال در تجارت انرژی در سال 2022

این ارقام معادل 20 درصد و 16 درصد از درآمد کل شرکت های این گروه است. محاسبات برنشتاین نشان می دهد شرکت توتال انرژی فرانسه نیز در این مدت به درآمد 8.4 میلیارد دلاری رسیده که 14 درصد کل درآمد این گروه را تشکیل می دهد.

سه تاجر بزرگ خصوصی کالا، Vitol، Gunvor و Trafigura حدود 28 میلیارد دلار درآمد داشتند. برنشتاین تخمین می زند که این گروه شامل 11 معامله گر برتر انرژی، در سال های 2021 و 2020 حدود 37 میلیارد دلار درآمد داشته اند.

شرکت‌هایی مانند شل و بی‌پی درآمدهای معاملاتی را گزارش نمی‌کنند و معمولاً جزئیات مربوط به بخش تجاری خود را مبهم نگه می‌دارند و اغلب به سرمایه‌گذاران فقط راهنمایی‌های کلی را ارائه می‌دهند.

بریتیش پترولیوم روز سه‌شنبه سود ۵ میلیارد دلاری در سه ماه اول سال 2023 را به‌دلیل نتیجه استثنایی بازاریابی و تجارت گاز.و نتیجه بسیار قوی تجارت نفت گزارش کرد.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *