افزایش 10 درصدی قیمت گاز اروپا

افزایش 10 درصدی قیمت گاز اروپا

شورش مسلحانه روسیه قیمت گاز اروپا را 10 درصد افزایش داد

معاملات آتی گاز طبیعی در اروپا روز دوشنبه با رشد 10 درصدی روبرو شد و از مرز 36 یورو در هر مگاوات گذشته است. البته قیمت گاز طبیعی در اروپا تا لحظه تنظیم این خبر 33.81 یورو در هر مگاوات بوده است.

(هر مگاوات ساعت معادل هزار متر مکعب است)

شورش مسلحانه اخیر در روسیه که نگرانی ها درباره عرضه را تشدید کرد تاثیر مهمی بر افزایش چشمگیر قیمت گاز طبیعی در بازار اروپا داشته است. گرچه صادرات گاز روسیه به اتحادیه اروپا از طریق خط لوله و محموله های ال ان جی از زمان حمله روسیه به اوکراین با کاهش قابل توجهی روبرو شده ولی طی سال گذشته 25 درصد از گاز مورد نیاز اروپا از طریق مسکو تامین شده است.

افزایش 10 درصدی قیمت گاز اروپا

افزایش 10 درصدی قیمت گاز اروپا

قیمت گاز طبیعی در اروپا در ماه ژوئن، در بحبوحه نوسانات مربوط به عرضه و هوای گرمتر با فرا رسیدن فصل تابستان، حدود 30 درصد افزایش یافت. چندین قطعی در میادین گازی نروژ ادامه دار شده و قرار است کارهای تعمیر تا ماه جولای ادامه یابد. نروژ به عنوان یکی از بزرگترین منابع واردات گاز طبیعی در اتحادیه اروپا جایگزین روسیه شده و هم اکنون 25 درصد واردات گاز اتحادیه اروپا را تشکیل می دهد.

همچنین، هلند قرار است بزرگترین سایت گازی اروپا در نزدیکی گرونینگن را به دلیل خطرات ناشی از زمین لرزه از اول اکتبر ببندد. با این حال، ذخایر گازی اروپا تقریباً 76 درصد پر است که یک رکورد برای این زمان از سال است.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع: تریدینگ اکونومیکس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *