افزایش قیمت جهانی نفت برای دومین هفته متوالی

افزایش قیمت جهانی نفت برای دومین هفته متوالی

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی: افزایش قیمت جهانی نفت برای دومین هفته متوالی; همه نگاه ها به چین 

نفت در پایان معاملات روز جمعه حدود یک دلار در هر بشکه افزایش یافت تا برای دومین هفته متوالی با افزایش روبرو شود. بهبود چشم انداز اقتصادی چین پس از لغو محدودیت های کرونایی و رشد احتمالی تقاضای سوخت این کشور تاثیر زیادی بر افزایش قیمت نفت داشته است.

آژانس بین المللی انرژی در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرده است بهبود اوضاع اقتصادی و رشد تقاضای چین موجب افزایش تقاضای جهانی نفت در سال2023 خواهد شد.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 1.47 دلار افزایش به بیش از 87.63 دلار رسید و هر بشکه نفت سبک آمریکا نیز با 98 سنت افزایش 81.64 دلار داد و ستد شده است.

قیمت نفت برنت در هفته ای که گذشت با رشد 2.8 درصدی روبرو شده و قیمت نفت آمریکا نیز افزایش 1.8 درصدی را ثبت کرده است.
گمانه زنی ها درباره کاهش سرعت و روند افزایش نرخ بهره از سوی فدرال رزرو آمریکا نیز به نفع قیمت نفت بوده است زیرا این اقدام فدرال رزرو نشانگر بهبود چشم انداز اقتصادی آمریکا نیز خواهد شد.

نظرسنجی جدید رویترز نشان می دهد فدرال رزرو در دو نشست آتی خود نرخ بهره را کمتر از چهار نشست قبلی که در هر یک 75 واحد بهره را افزایش داد، بالا خواهد برد و در مابقی نشست ها تا پایان امسال نیز بهره را بدون تغییر حفظ می کند.
نشست بعدی فدرال رزرو قرار است 31 ژانویه و اول فوریه برگزار شود.

شرکت بیکر هیوز نیز اعلام کرد تعداد دکل های حفاری فعال در آمریکا با 10 عدد کاهش به 613 دکل رسیده که پایین ترین رقم از نوامبر به شمار می رود. میزان ذخایر نفتی آمریکا طی هفته منتهی به 13 ژانویه 8.4 میلیون بشکه افزایش داشته و به 448 میلیون بشکه رسیده که بالاترین رکورد از ژوئن 2021 به شمار می رود.

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *