افزایش واردات LNG هند

افزایش واردات LNG هند پس از چندین سال; اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی:

هند، بزرگترین خریدار LNG در جهان، ممکن است پس از چندین سال عقب نشینی، سرانجام به واردات روی آورد.

واردات LNG هند پس از هفت ماه کاهش نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت، زیرا قیمت سوخت به پایین ترین سطح خود از اواسط سال 2021 رسید .

واردات هند در این مدت به بالاترین میزان از می 2022 رسیده است.

بر اساس داده‌های وزارت نفت، خرید LNG در ژانویه 8 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت و به 2.27 میلیارد متر مکعب رسید که نسبت به دسامبرثابت است با این وجود2.1 میلیارد مترمکعب بالاتر از مدت مشابه سال گذشته است.

با این وجود، واردات در دوره آوریل-ژانویه سال  2022-2023 منتهی به مارس 2023 نسبت به سال گذشته 14 درصد کاهش داشته و به 22.7 میلیارد مترمکعب رسیده است.

سطوح قیمت

یک مقام شرکت نفت دولتی هند اعلام کرد که سطح قیمت نقدی LNG به حدود 15 تا 16 دلار در هر میلیون BTU کاهش یافته است و فرصتی را برای خریداران هندی برای خرید فراهم می کند.

مصرف گاز طبیعی هند در ژانویه نسبت به سال قبل 6.4 درصد افزایش یافت و به دلیل قیمت های پایین تر به 5.18 میلیارد مترمکعب رسید اما کل مصرف 50.8 میلیارد مترمکعب برای سال مالی جاری، 6.1 درصد نسبت به سال قبل همچنان کمتر بود.

وابستگی به واردات LNG

تولید گاز طبیعی در هند در ژانویه با 4 درصد افزایش نسبت به سال قبل به 2.97 میلیارد مترمکعب رسید که به کاهش وابستگی هند به LNG وارداتی کمک کرد.

با این وجود، بر اساس محاسبات دولت وابستگی عرضه گاز به واردات LNG در ژانویه 44 درصد و در سال قبل 42 درصد بود.

طبق گزارش Kpler، واردات LNG هند در سال 2020 به اوج خود رسید و این کشور در سال 2023 در حال تلاش  برای تغییر روند نزولی دو سال گذشته است.

منبع: انرژی ایتلیجنس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *