نگرانی سرمایه گذاران از افزایش نرخ بهره، قیمت جهانی نفت را کاهش داد

,
نگرانی سرمایه گذاران از افزایش نرخ بهره، قیمت جهانی نفت را کاهش داد

نگرانی سرمایه گذاران از افزایش نرخ بهره

قیمت نفت در آغاز معاملات روز سه شنبه در حالی با کاهش روبرو شد که سرمایه گذاران نگران افزایش نرخ بهره از سوی بانک های مرکزی بزرگ جهان و تاثیر منفی آن بر رشد اقتصادی و تقاضای انرژی هستند. این در حالی است که رشد فزاینده سفرها در چین که می تواند موجب افزایش چشمگیر تقاضای سوخت شود نتوانسته است مانع کاهش قیمت نفت گردد.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۷ سنت کاهش به ۸۲.۶۶ دلار رسید و هر بشکه نفت سبک آمریکا نیز با ۶ سنت کاهش ۷۸.۷۰ دلار معامله شده است.

قیمت نفت روز دوشنبه در حالی با افزایش یک درصدی روبرو شد که سفرها در چین گمانه زنی ها درباره رشد تقاضای انرژی این کشور را افزایش داد.

چین تعطیلات ماه مه را در پیش دارد و تقاضای سفرهای داخلی و خارجی در این کشور به سرعت رو به افزایش است. با این حال سرمایه گذاران همچنان نگران تاثیر منفی افزایش نرخ بهره از سوی بانک های مرکزی اروپا آمریکا و انگلیس بر رشد اقتصادی و تقاضای انرژی هستند.

پیش بینی می شود هر سه بانک بزرگ جهان در نشست های خود که هفته اول ماه مه برگزار خواهد شد ، نره بهره را افزایش دهند.

سرمایه گذاران منتظر انتشار آمارهای مربوط به ذخایر نفتی آمریکا در هفته گذشته هستند. نظرسنجی رویترز از تحلیلگران نشان می دهد ذخایر نفت خام آمریکا در هفته گذشته ۱.۷ میلیون بشکه کاهش داشته است.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *