افزایش افسارگسیخته هزینه های نفت و گاز

افزایش افسارگسیخته هزینه های نفت و گاز

افزایش افسارگسیخته هزینه های نفت و گاز؛ اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

بررسی های ما از سرمایه‌ گذاری در انرژی ها با آلایندگی کربنی پایین نشان می‌ دهد هزینه‌ های صنعت نفت و گاز برای تولید برق تجدیدپذیر، علیرغم افزایش ابهامات سرمایه ‌گذاران از بازدهی این سرمایه گذاری ها، همچنان به جهش بیشتری ادامه می‌ دهد.


هزینه‌ های انتقال انرژی در حال تغییر است زیرا سرمایه گداران بیشتر به سرمایه‌ گذاری‌ های اولیه مانند جذب هیدروژن و کربن رغبت دارند. اما ما می‌بینیم که سرمایه گذاران اروپایی به جاه‌ طلبی ‌های خود در صنعت انرژی تجدیدپذیر پایبند هستند و میلیاردها دلار برای سرمایه ‌گذاری‌ در آینده حتی با وجود تکامل استراتژی‌ ها متعهد می‌ شوند.


بازنگری ساختاری در راهبرد شرکت بریتیش پترولیوم و تجدید نظر در دیگر ساختارها، سرمایه گذاری در حوزه انرژی های تجدیدپذیر را در کانون توجه قرار داده است. اما با وجود نقش پررنگ شرکت‌ های سرمایه گذار در این فضا، به محاسبات دقیق تری برای بررسی اختلافات موجود بین بازدهی و انرژی تجدیدپذیر نیاز داریم.
آمارهای بررسی شده از سوی انرژی اینتلجنس درباره سرمایه گذاری های اعلام و تایید شده در تولید برق تجدیدپذیر نشان می دهد در سال 2022 میلادی، 34 شرکت نفت و گاز 62.2 میلیارد دلار در این بخش سرمایه گذاری کرده اند.


این رقم نسبت به سال 2021 بیش از 30 درصد رشد داشت و در مقایسه با 2020 افزایش دو برابری را نشان می دهد.

هدف اصلی بریتیش پترولیوم بیشتر آرام کردن بازارهای سهام با کاهش وابستگی به سرمایه گذاری در یک صنعت خاص و تمرکز بر روی انرژی یکپارچه با بازدهی بالاتر است تا عقب نشینی از اهدافش.

این شرکت بزرگ بریتانیایی همچنان قصد دارد سرمایه گذاری روی پروژه 50 گیگاواتی را آغاز کند اما در حال حاضر، بیشتر روی توسعه و فروش منابع سبک خود سرمایه‌ گذاری می‌ کند تا داشتن ظرفیت دائمی.


منبع: انرژی اینتلیجنس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *