افزایش قیمت نفت علیرغم ترس از رکود اقتصادی

, ,
افزایش قیمت نفت علیرغم ترس از رکود اقتصادی

به گزارش بازار نفت و گاز، افزایش بیش از حد انتظار موجودی انبارها و طوفان بزرگ زمستانی در ایالات متحده در هفته جاری باعث افزایش قیمت نفت شد، اگرچه ترس از انقباض بیشتر پولی رشد را محدود کرده است.

گزارش هفتگی EIA و نگرانی‌ها در مورد انجماد بزرگ که باعث تعطیلی تولید شد، قیمت نفت را در این هفته افزایش داد، اگرچه اخبار مربوط به عملکرد بهتر از انتظار سه‌ماهه سوم در ایالات متحده، چشم‌انداز افزایش بیشتر نرخ بهره را افزایش داد. در حالی که ترس از رکود اقتصادی فشار نزولی بر قیمت نفت اضافه کرد، هر دو WTI و برنت صبح جمعه با بازگشت صعودی افزایش یافتند.

نشت کیستون باعث اجازه بررسی دقیق می شود. رگولاتور خط لوله ایالات متحده متعهد شده است که کلیه مجوزهای ویژه ای را که الزامات عملیاتی برای خطوط لوله اصلی را لغو می کند، بررسی کند، که به دلیل نشت نفت کیستون در روستایی کانزاس، تنها خط لوله ایالات متحده با مجوز ویژه برای کار با فشار بالاتر است.

افزایش قیمت گاز آمریکا در آستانه زمستان

با آماده شدن بخش‌هایی از ایالات متحده برای یک دوره سرما، قیمت گاز طبیعی در شمال شرق به بالاترین حد در پنج سال گذشته رسیده است و قیمت معیار Algonquin City-Gates از 30 دلار در هر میلی‌متر بی‌تی‌یو فراتر رفته است، که حق بیمه عظیم 22 تا 23 دلار در هر میلی‌متر بی‌تی‌یو برای هنری هاب است.

آتش سوزی LNG Prelude خطرات را برای تامین آسیایی افزایش می دهد. شرکت بزرگ انرژی شل به دنبال یک آتش سوزی کوچک در کارخانه مایع سازی، فعالیت های خود را در تاسیسات پرلود LNG در استرالیا به حالت تعلیق درآورد که عرضه LNG به آسیا را کاهش داد و باز هم شکست دیگری را برای Prelude که از سال 2019 خاموش و روشن شده بود، به حالت تعلیق درآورد. .

شرکت ملی نفت ADNOC امارات متحده عربی 24.9 درصد از شرکت نفتی OMV اتریش را به قیمت تخمینی 4 میلیارد دلار خریداری می‌کند و سهامی را که قبلاً متعلق به صندوق مستقل Mubadala بود، می‌خرد و سرمایه‌گذاری دیگری در خاورمیانه در پالایش اروپا را رقم می‌زند.

وزارت انرژی ایالات متحده مجوزهای Sempra Energy را برای لوله کشی گاز طبیعی به غرب مکزیک برای صادرات مجدد از پروژه های انرژی Costa Azul و Vista Pacifico LNG با هدف به دست آوردن سهم بازار در آسیا تایید کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *