عدم قطعیت عرضه باعث افزایش قیمت نفت می شود

,
عدم قطعیت عرضه باعث افزایش قیمت نفت می شود

به گزارش بازار نفت و گاز، نفت این هفته را با افزایش قیمت نفت جزئی آغاز کرد زیرا عدم اطمینان عرضه به توقف حرکت نزولی هفته گذشته کمک کرد. تعطیلی خط لوله کیستون و عدم اطمینان در مورد اینکه سقف قیمت G7 چگونه بر صادرات روسیه تأثیر می گذارد، عوامل اصلی صعودی نفت هستند.

هفته گذشته ترس از نابودی قابل توجه تقاضا به دلیل رکود جهانی به کاهش قیمت نفت به پایین ترین سطح از دسامبر 2021 کمک کرد.

نفت خام این هفته معاملات خود را با افزایش قیمت نفت آغاز کرد که به دلیل تعطیلی خط لوله کیستون و عدم اطمینان در مورد پیامدهای سقف قیمتی G7 بر صادرات نفت روسیه افزایش یافت. نفت خام برنت نزدیک به 76.50 دلار در هر بشکه معامله می شد و وست تگزاس اینترمدیت نزدیک به 71.60 دلار در هر بشکه معامله می شد که هر دو بیش از 1 درصد نسبت به بسته شدن روز جمعه افزایش قیمت نفت داشتند. هفته گذشته، معیارها به کمترین میزان از دسامبر سال گذشته رسید.

بزرگترین محرک کاهش هفتگی اخیر، ترس از رکود جهانی بوده است که بر تقاضا تأثیر منفی می گذارد. این ترس همچنین به‌ عنوان دلیلی برای دستاوردهای محدود نفت در پی اخبار صعودی مانند تکرار روسیه مبنی بر عدم صادرات نفت به مجریان سقف قیمت‌ها و بازگشایی چین پس از کووید، ذکر شده است.

حتی این خبر مبنی بر اینکه اوپک پلاس بار دیگر سهمیه تولید خود را از دست داده است، و با اختلافی قابل توجه، نتوانست واکنش شدید تجار نفت را در پی داشته باشد. نظرسنجی آرگوس در روز جمعه نشان داد که تولید نفت اوپک پلاس در ماه نوامبر به 38.29 میلیون بشکه در روز کاهش یافته است. این 1.81 میلیون بشکه در روز کمتر از سهمیه به روز شده و کمتر این گروه بود.

چیزی که شاید نگران‌کننده‌تر باشد، اگرچه تعجب‌آور نیست، این است که این اوپک بود که عامل کاهش بود در حالی که اعضای غیراوپک بزرگ‌تر پیمان شاهد افزایش تولید خود در نوامبر بودند. تولید قزاقستان 330 هزار بشکه در روز افزایش یافت در حالی که روسیه تولید خود را 190 هزار بشکه در روز افزایش داد.

در همین حال، تی سی انرژی پس از شناسایی نشتی در نبراسکا، خط لوله کیستون را تعطیل کرد و جدول زمانی برای راه اندازی مجدد کانال حمل و نقل نفت ارائه نکرد و نگرانی در مورد عرضه در ایالات متحده را تشدید کرد. کی استون حدود 600000 بشکه در روز نفت خام کانادا را به ایالات متحده حمل می کند. ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار اواندا، اوایل امروز به رویترز گفت: «به دلیل بسته ماندن خط لوله کیستون، کاهش کنترل کووید در چین و نگرانی از کاهش تولید روسیه، قیمت نفت بالاتر است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *