افزایش تولید نفت خام ایالات متحده در ژانویه

افزایش تولید نفت خام ایالات متحده در ژانویه

تولید نفت خام ایالات متحده

آمارهای جدید اداره اطلاعات انرژی نشانگر افزایش تولید نفت خام ایالات متحده در ژانویه به بیش از 12.462 میلیون بشکه در روز است. این سطح تولید بالاترین رکورد تولید نفت ایالات متحده از مارس 2020، پس از شیوع همه گیری در این کشور تاکنون به شمار می رود.

تولید نفت خام ایالات متحده در ماه مه سال 2020 به پایین ترین سطح خود یعنی 9.713 میلیون بشکه ای در روز رسید. حجم تولید تا سال 2022 تا حدودی بهبود یافت به طوری که سال 2022 را با 11.369 میلیون بشکه در روز آغاز کرده و با میانگین 12.115 میلیون بشکه در روز به پایان رساند.

اسکات شفیلد، مدیر عامل پایونیر، در اوایل ماه جاری با اشاره به ظرفیت پالایشگاهی و مشکلات موجود در ایالات متحده، گفت ایالات متحده نمی تواند تولید را بیشتر از آنچه قبلاً تولید می کرد افزایش دهد.

وی پیش‌ بینی کرد “شاید تولید نفت ایالات متحده به سطح قبل از همه‌ گیری باز گردد، اما آن‌ طور که برخی انتظار دارند رشد چندانی نخواهد کرد. حتی ممکن است به 13 میلیون بشکه در روز برگردیم، اما نرخ رشد بسیار پایین خواهد بود و احتمالاً سال ها طول بکشد”.

EIA انتظار دارد تولید نفت خام آمریکا در سال جاری به 12.4 میلیون بشکه در روز برسد. شفیلد در دفاع از موقعیت خود گفت “ما ظرفیت پالایشی نداریم. اگر دکل های بیشتری اضافه کنیم، هزینه ها نیز 20 تا 30 درصد دیگر افزایش می یابد که جریان نقدینگی را از بین می برد.

 بر اساس داده های جودی (JODI)، با اینکه تولید نفت خام ایالات متحده به کندی رو به افزایش است، تولید جهانی نفت در ژانویه 365 هزار بشکه در روز کاهش داشت که پایین ترین سطح در هفت ماه گذشته بود.

 علت اصلی آن را می توان کاهش تولید در کانادا، روسیه، عراق و بحرین دانست. با پایین آمدن تولید جهانی در ژانویه، ذخایر جهانی نفت خام به بالاترین میزان در 11 ماه گذشته رسید.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: اویل پرایس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *