افزایش تقاضای بنزین آمریکا سیگنال مهم بازار انرژی

, ,
افزایش تقاضای بنزین آمریکا سیگنال مهم بازار انرژی

افزایش تقاضای بنزین آمریکا; اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی:

بر اساس داده‌های روز یکشنبه GasBuddy ، تقاضای بنزین ایالات متحده در هفته گذشته 1.7 درصد افزایش یافت و به 8.45 میلیون بشکه در روز رسید. به گفته پاتریک دی هان، تحلیلگر ارشد موسسه GasBuddy ، تقاضا برای هفته منتهی به 5 فوریه نیز 3.7 درصد بالاتر از میانگین چهار هفته ای بود. 

دی هان در توییتی نوشت: برای اولین بار از ژوئن، تقاضای بنزین در ایالات متحده نه تنها هر روز نسبت به هفته قبل، بلکه از میانگین چهار هفته ای نیز افزایش یافت. طبق گزارش GasBuddy، مصرف بنزین بالاترین آمار هفتگی از زمان تقاضای 8.74 میلیون بشکه در هفته منتهی به 18 دسامبر بود.

اداره اطلاعات انرژی روز چهارشنبه اعلام کرد: افزایش تقاضا در حالی رخ می دهد که ذخایر بنزین ایالات متحده در هفته منتهی به 3 فوریه با 5 میلیون بشکه افزایش به 239.6 میلیون بشکه رسید، در حالی که انتظارات تحلیلگران در نظرسنجی رویترز 1.3 میلیون بشکه بود. افزایش نرخ بهره برداری از پالایشگاه با 2.2 درصد افزایش به 87.9 درصد در هفته گذشته رسید.

قیمت فروش عمده بنزین نیز اخیراً افزایش یافته است، به طوری که قیمت های آتی بنزین از 2.32 دلار در هر گالن در 3 فوریه به 2.50 دلار در هر گالن در روز جمعه افزایش یافته است. در همین حال، قیمت نفت در روز جمعه بیش از 2 درصد افزایش یافت و افزایش هفتگی بیش از 8 درصدی را به ثبت رساند، زیرا روسیه برنامه های خود را برای کاهش تولید نفت در ماه آینده پس از اعمال محدودیت های قیمتی غرب بر نفت خام و سوخت این کشور اعلام کرد. قیمت نفت برنت 8.1 درصد در هفته افزایش یافت در حالی که نفت خام آمریکا 8.6 درصد افزایش یافت.

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *