افزایش قیمت بنزین آمریکا منتظر کاتالیزور بعدی است

افزایش قیمت بنزین آمریکا

طبق آخرین داده های GasBuddy، میانگین قیمت هر گالن بنزین خرده فروشی در ایالات متحده در 30 روز گذشته تقریباً 0.20 دلار افزایش یافته است و به گفته اندرو گراس، سخنگوی انجمن ملی خودرو آمریکا، اخلالگران بازار نفت همیشه در کمین هستند و قیمت بنزین ممکن است حتی بیشتر شود.

افزایش قیمت بنزین آمریکا

قیمت بنزین در ایالات متحده در پایان هفته گذشته به طور میانگین 3.662 دلار در هر گالن بود که از 3.645 دلار روز قبل افزایش داشت.

اندرو گراس گفت: «هرچیزی ممکن است در سرتاسر جهان اتفاق بیفتد و می تواند قیمت را بالا یا پایین کند. “چه ترس از کندی اقتصادی که قیمت را پایین بیاورد، چه جنگ یا تنش، یا چیزهایی از این قبیل، که می تواند باعث افزایش قیمت ها شود.”

پس از اینکه اوپک پلاس اعلام کرد 1.16 میلیون بشکه دیگر از سهمیه تولید خود را کاهش می دهد، قیمت بنزین از روند گسترده تر افزایش قیمت نفت خام پیروی می کند.

بر اساس آخرین گزارش اداره اطلاعات انرژی (EIA)، ذخایر بنزین ایالات متحده 300 هزار بشکه کاهش یافت و در مجموع به 222.2 میلیون بشکه رسید. این میزان در مقایسه با سال گذشته 4.7 درصد کاهش یافته و در این زمان از سال 7 درصد کمتر از میانگین پنج ساله است.

در همین حال، بنزین عرضه شده در بازار به 8.94 میلیون بشکه در روز در هفته رسید، رقمی که 360000 بشکه در روز کمتر از هفته قبل است. با این حال، امسال تاکنون تقاضای ضمنی بنزین بیشتر از زمان مشابه در سال گذشته است.

وال استریت ژورنال روز جمعه اعلام کرد که قیمت عمده فروشی بنزین اکنون بالاتر از قیمت گازوئیل است و به افزایش قیمت یک ساله دیزل که به دلیل تقاضای کامیون در طول همه گیری جهانی دریافت کرده بود، پایان داد.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: اویل پرایس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *