قیمت نفت با افزایش ذخایر نفت آمریکا کاهش یافت

,
افزایش ذخایر نفت ایالات متحده

افزایش ذخایر نفت آمریکا

قیمت نفت در آغاز معاملات چهارشنبه کاهش یافت تا رشد سه روزه آن متوقف شود که علت اصلی آن افزایش غیرمنتظره ذخایر نفت آمریکا بوده است. افزایش غیرمنتظره ذخایر نفتی آمریکا طی هفته گذشته، نگرانی‌ها درباره تقاضای انرژی در این کشور را برانگیخته است، آن هم در حالی که سرمایه‌گذاران منتظر انتشار داده‌های تورم ایالات متحده برای ارزیابی تصمیم بعدی فدرال رزرو درباره نرخ بهره هستند.

قیمت هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال با 52 سنت یا 0.7 درصد کاهش به 76.92 دلار در هر بشکه رسید در حالی که هر بشکه نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با 49 سنت کاهش 0.7 درصد به 73.22 دلار معامله شده است.

موسسه امریکن پترولیوم روز سه شنبه گزارش داد که ذخایر نفت خام آمریکا در هفته منتهی به 5 می حدود 3.6 میلیون بشکه افزایش یافت، در حالی که ذخایر بنزین 399 هزار بشکه افزایش داشته است. این آمارها می تواند نشانگر افت تقاضای انرژی در بزرگترین اقتصاد جهان باشد.

این در حالی است که 8 تحلیلگر انرژی پیش از این در نظرسنجی رویترز پیش بینی کرده بودند که ذخایر نفت خام آمریکا در این مدت 900 هزار بشکه کاهش خواهد یافت. داده های دولت ایالات متحده در مورد ذخایر نفت روز چهارشنبه منتشر می شود.

افزایش غافلگیرکننده ذخایر آمریکا همراه با کاهش واردات نفت خام و رشد متعادل تر صادرات چین در ماه آوریل، نگرانی‌ها در مورد تقاضای جهانی نفت را تشدید کرد. پریانکا ساچدوا، تحلیلگر شرکت Phillip Nova Pte Ltd گفت: سرمایه‌گذاران بازار نفت باید مراقب سرنخ‌هایی در مورد سلامت اقتصادی اقتصاد ایالات متحده باشند که به نظر من در حال حاضر بسیار تیره و تار به نظر می‌رسد.

بازار منتظر ارقام شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) ایالات متحده برای ماه آوریل است که قرار است در روز چهارشنبه منتشر شود.

جان ویلیامز، رئیس فدرال رزرو نیویورک گفت تورم همچنان بسیار بالاست و بانک مرکزی آمریکا در صورت لزوم مجدداً نرخ بهره را افزایش خواهد داد. بازار همچنین منتظر گزارش ماهانه نفت از سوی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) است که قرار است روز پنج‌شنبه منتشر شود تا مشخص شود آیا این گروه و متحدانش برای تقویت قیمت‌ها نیاز به کاهش مجدد تولید دارند یا خیر.

اوپک پلاس ماه گذشته توافق کرد تا تولید خود را از ماه می تا پایان سال 1.16 میلیون بشکه در روز کاهش دهند. رسانه ها گزارش دادند که وزارت انرژی روسیه اعلام کرد که کاهش تولید نفت این کشور تقریباً به سطوح مورد نظر در ماه آوریل رسیده است.

عربستان سعودی که متعهد شده بود تولید خود را از ماه مه 500 هزار بشکه در روز کاهش دهد، به خریداران آسیایی اطلاع داده است که حجم کامل نفت خام درخواستی ماه ژوئن را تامین خواهد کرد. به گفته منابع، برخی از پالایشگاه های چینی ممکن است تقاضای عرضه کمتری داشته باشند که این مساله به بزرگترین صادرکننده نفت جهان کمک می کند تا به هدف تولید کمتر خود دست یابد.

آتش‌سوزی‌های جنگلی در ایالت آلبرتا تولیدکنندگان نفت و گاز کانادا را مجبور کرد حداقل 319000 بشکه معادل نفت در روز یا 3.7 درصد از تولید کشور را تعطیل کنند.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *