هند و چین 90 درصد نفت اورال روسیه را خریداری کردند

,
هند و چین 90 درصد نفت اورال روسیه را خریداری کردند

تازه ترین بررسی های رویترز نشان می دهد هند و چین مجموعا حدود 90 درصد محموله های نفت اورال روسیه را در ماه اوریل خریداری کرده اند.

یک مقام ارشد هندی دوشنبه گفت واردکنندگان نفت گاهی اوقات در پرداخت نفت خام روسیه با تأخیر مواجه می‌شوند که این قیمت بالاتر از سقف قیمتی 60 دلار در هر بشکه از سوی گروه 7 است ، اما بیشتر واردات فعلی هند از روسیه کمتر از این سقف است.

پانکاج جین، معاون وزیر نفت هند تاکید کرد: هیچ کس ما را از خرید نفت روسیه با قیمت بالاتر از سقف قیمتی که ارائه شده است باز نمی دارد. ما از خدمات غربی استفاده نمی کنیم.
اتحادیه اروپا و گروه 7 از روز 5 دسامبر خدمات حمل و نقل دریایی از جمله بیمه و تامین مالی را از ارسال نفت خام روسیه به کشورهای ثالث در صورتی که نفت بالاتر از سقف قیمت 60 دلار در هر بشکه خریداری شود، ممنوع کردند.

هند و دیگر خریدار کلیدی نفت روسیه یعنی چین، به ائتلاف موسوم به « سقف قیمت » متشکل از کشورهای عمدتاً غربی نپیوسته‌اند که در صورتی که محموله‌ها از بیمه، حمل و نقل و تأمین مالی غربی استفاده می‌کنند، سقف قیمت نفت خام روسیه را اعمال کنند.

معاون وزیر نفت هند افزود: در صورت خریدهای بالاتر از سقف قیمت 60 دلار، واردکنندگان هندی تدابیری را برای تسویه حساب خود اتخاذ می کنند. هاردیپ سینگ پوری، وزیر نفت هند، اوایل سال جاری گفته بود دهلی نو نفت مصرفی خود را از «هر کجا که مجبور باشد» خریداری خواهد کرد، اگر شرایط اقتصادی برای کشور مفید باشد.

بر اساس برآوردهای رویترز ، هند و چین تا کنون در ماه جاری، محموله های روسیه را با قیمت هایی بالاتر از سقف قیمت خریداری کرده اند. بر اساس برآوردهای رویترز، هند بیش از 70 درصد از محموله‌های اورال در ماه آوریل را به خود اختصاص داده و چین نیز 20 درصد از این محموله‌ها را در این ماه دریافت کرده است.

روسیه ماه‌ها است که بزرگترین تامین‌کننده نفت خام هند بوده و عراق را به عنوان برترین تامین‌کننده نفت سومین واردکننده بزرگ جهان در سال مالی 2022/2023 منتهی به مارس 2023 شکست داده است.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *