هند مقصد اصلی نفت روسیه در ماه آوریل شد

هند مقصد اصلی نفت روسیه در ماه آوریل شد

هند همچنان مقصد اصلی نفت روسیه در ماه آوریل شد

بررسی های رویترز و داده‌های دو منبع صنعتی نشان می دهد هند همچنان مقصد اصلی نفت اورال روسیه است و حدود 70 درصد از این صادرات به این کشور ارسال می شود.
یکی از منابع صنعتی در این گفت قیمت های جذاب نفت اورال به معنای حاشیه سود خوب برای پالایشگاه های هندی است، در حالی که قراردادهای مدت دار بین شرکت های روسی و هندی و نرخ پایین تر حمل و نقل نیز به افزایش عرضه کمک می کند.

ماه گذشته، شرکت های Rosneft روسیه و ایندین اویل (Indian Oil) هند قرارداد عرضه تا 1.5 میلیون تن نفت (11 میلیون بشکه) در ماه از اول آوریل را اعلام کردند.
در عین حال، صادرات نفت اورال روسیه به چین در ماه آوریل افزایش قابل توجهی نداشته است.

آمارها نشان می دهد در 10 روز نخست آورریل ماه فقط یک محموله 100 هزار تنی برای ارسال به بنادر چین ثبت شد، اگرچه تجار اعلام کردند پالایشگاه های چینی خواستار بارگیری محموله های اواخر آوریل تا اوایل ماه مه هستند.

حدود 280 هزار تن نفت اورال از تاسیسات کشتی به کشتی الحسیما در سواحل مراکش به چین ارسال خواهد شد. یک منبع تجاری فعال در تجارت نفت روسیه گفت: چین در حال خرید نفت اورال است، اما نه آنطور فعالانه که انتظار می‌رفت. پالایشگاه های سایر کشورهای آسیا-اقیانوسیه نیز علاقه مند هستند، اما هنوز بسیاری از تحریم ها می ترسند، بنابراین بازاریابیئ و فروش کند است. گازپروم نفت روسیه در ماه آوریل 140 هزار تن نفت اورال را از بندر نووروسیسک به میانمار ارسال کرد.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *