هند به رقابت جهانی برای خرید “ال ان جی” پیوست

رقابت جهانی برای خرید ال ان جی

امضای قرارداد خرید ال ان جی بین “ایندین اویل” و “ادنوک امارات”

شرکت ایندین اویل بزرگترین پالایشگاه هند، قراردادهای بلندمدت واردات گاز طبیعی مایع (LNG) را با شرکت ادنوک امارات توتال انرژی فرانسه امضا کرده است.
این دو قرارداد در جریان سفر نارندرا مودی نخست وزیر هند به فرانسه و امارات در هفته گذشته امضا شده است. این شرکت هندی در دو بیانیه جداگانه اعلام کرده است که عرضه تحت این دو قرارداد از سال 2026 آغاز خواهد شد.

ADNOC LNG تا 1.2 میلیون تن در سال LNG را به شرکت ایندین اویل به مدت 14 سال عرضه خواهد کرد، این شرکت هندی گفت که قرارداد تجاری هند با امارات متحده عربی به آن اجازه می دهد بدون پرداخت مالیات 2.5 درصدی واردات ، LNG وارد کند.

این اولین بار است که یک شرکت هندی قرارداد بلندمدت واردات LNG را با ADNOC امضا می کند. طبق این قرارداد 10 ساله، توتال انرژی 0.8 میلیون تن ال ان جی در سال به این شرکت هندی عرضه خواهد کرد.

شرکت‌های هندی میلیاردها دلار برای تقویت زیرساخت‌های گاز خود هزینه می‌کنند و به دنبال معاملات بلندمدت واردات LNG هستند، زیرا این کشور می‌خواهد سهم گاز در ترکیب انرژی خود را تا سال 2030 از 6.2 درصد فعلی به 15 درصد افزایش دهد.

قراردادهای ایندین اویل تازه ترین مورد از مجموعه قراردادهای مدت دار است که توسط واردکنندگان LNG آسیایی در ماه های اخیر امضا شده است. در ماه ژوئن، شرکت دولتی پتروبانگلا بنگلادش قراردادی 10 ساله برای خرید LNG از OQ Trading، که قبلاً به عنوان تجارت بین‌المللی عمان شناخته می‌شد، امضا کرده است . این شرکت همچنین یک قرارداد تامین 15 ساله با قطر انرژی امضا کرد که از سال 2026 شروع می‌شود.

واردکنندگان چینی یعنی شرکت های “ژجیانگ انرژی و ئی ان‌ان” نیز در هفته‌های اخیر، پس از امضای قراردادهای 27 ساله قطر انرژی با شرکت ملی نفت چین (CNPC) و سینوپک، قراردادهای 20 ساله برای دریافت منابع آمریکای شمالی امضا کردند. منابع آگاه به رویترز گفتند در همین حال، PTT تحت کنترل دولت تایلند در حال مذاکره با قطر برای یک قرارداد 15 ساله LNG برای عرضه 1 یا 2 میلیون تن در سال است.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *