رکورد زنی فعالیت پالایشگاه های هندی در ماه مارس

,
پالایشگاه های هندی

پالایشگاه های هندی

آمارهای دولتی هند نشان می دهد فرآوری نفت خام پالایشگاه‌ های این کشور در ماه مارس به بالاترین حد خود رسیده است و می تواند تقاضای فصلی نفت در سومین مصرف‌ کننده بزرگ جهان را تامین کند.

این گزارش حاکی است ظرفیت پالایشگاه ها در ماه مارس با 3 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل به 5.44 میلیون بشکه در روز (23 میلیون تن) رسید.

تولید فوریه نیز روزانه 5.46 میلیون بشکه (20.85 میلیون تن) رسیده است. نفت خام فرآوری شده بر حسب تن، بالاترین رقم از ثبت رکورد رویترز از سال 2009 بود. بر حسب میلیون بشکه در روز نیز ، همچنین بالاترین میزان از زمان ثبت رکورد رویترز از سال 2009 بوده است. در ماه مارس، مصرف سوخت هند به رکورد بالایی رسید.

یکی از مقام های ارشد وزارت نفت هند گفت: “در ماه مارس، معمولاً شاهد تقاضای فصلی بالا هستیم و تقاضای سوخت با افزایش فعالیت‌ های صنعتی و همچنین در فصل برداشت رو به افزایش است. اما با آغاز بادهای موسمی تقاضا ممکن است کاهش یابد. به طور کلی انتظار می رود با ادامه افزایش تقاضای سوخت در سال جاری، اقتصاد هند رشد خوبی را ثبت کند”.

با توجه به داده های منتشر شده، تولید گاز طبیعی با 2.4 درصد افزایش نسبت به سال گذشته به 2.96 میلیارد متر مکعب در سال رسیده در حالی که تولید نفت خام با 2.9 درصد کاهش به 2.45 میلیون تن رسید.

گزارشات اولیه از فروش پالایشگاه‌های دولتی هند نشان می دهد این پالایشگاه ها فروش بنزین خود را در نیمه اول آوریل در مقایسه با ماه گذشته با ۸.۴ درصد افزایش به ۳.۴۵ میلیون تن رساندند که نشان‌ از تقاضای بالاتر بخش کشاورزی و بهبود فعالیت‌ های صنعتی است.

هند نفت خام روسیه را با تخفیف خریداری و ذخیره می کند. کشورهای غربی به عنوان بخشی از تحریم ها علیه مسکو، هر بشکه نفت خام این کشور را برای خریداران 60 دلار تعیین کرده اند. با این حال، طبق محاسبات معامله ‌گران و رویترز، هند و چین قیمت‌های بالاتر از این سقف قیمت را پرداخت کرده‌ اند.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *