سرمایه گذاری بزرگترین شرکت گازی هند در پروژه ال ان جی آمریکا

,
سرمایه گذاری بزرگترین شرکت گازی هند در پروژه ال ان جی آمریکا

پروژه ال ان جی آمریکا; اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی:

بزرگترین شرکت گاز طبیعی هند (GAIL) به دنبال خرید یک پروژه صادرات LNG در ایالات متحده است. این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که رقابت برای عرضه LNG با وجود کاهش قیمت‌ها به دلیل تقاضای کمتر اروپا برای سوخت فوق‌سرد، تشدید شده است. این شرکت هندی برای خریداری سهام در یکی از تاسیسات صادرات LNG آماده است.

شرکت گیل هند اعلام کرد که به دنبال خرید سالانه 1 میلیون تن ال ان جی از این تأسیسات واقع در آمریکا از سال 2026 است.

دولت هند قصد دارد تا سال 2030 سهم گاز طبیعی در ترکیب تولید برق خود را از 6 درصد به 15 درصد افزایش دهد و معاملات بلند مدت به وضوح یک راه مطمئن برای انجام این کار است. با این حال، تشدید رقابت برای محموله های LNG، مقدار گاز موجود برای معاملات بلند مدت را کاهش داده است.

در اوایل سال جاری، یکی دیگر از شرکت‌های بزرگ گاز هند یعنی پترونت، اعلام کرد که به دنبال خرید سالانه ال ان جی تا سقف 12 میلیون تن در قراردادهای بلند مدت جدید است. ADNOC و Novatek از جمله شرکت هایی هستند که در مورد چنین معاملاتی با وارد کننده گاز هند گفتگو می کنند. در همین حال، دولت دهلی نو در تلاش است تا ظرفیت پایانه واردات LNG این کشور را از 22.5 میلیون تن فعلی در میان مدت 53 درصد افزایش دهد.

ده ها پروژه جدید LNG در ایالات متحده در مرحله طراحی هستند، اما بر اساس محاسبات اخیر رویترز، تنها سه مورد از این پروژه ها شانس دریافت تصمیم نهایی سرمایه گذاری در سال جاری را دارند. اگر این پروژه‌ها محقق شوند، ایالات متحده را به بزرگترین تولید کننده ال ان جی در جهان تبدیل می‌کنند و از قطر و استرالیا پیشی می‌گیرد.

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *