گروه 7 به دنبال راه هایی برای تشدید تحریم های روسیه است

,
تشدید تحریم های روسیه

وزرای دارایی گروه 7 در نشست 11 تا 13 مه در ژاپن راه‌هایی را برای تشدید محدودیت‌ های مالی بر اقتصاد روسیه بررسی کرد، اما باشگاه اقتصادهای پیشرفته همچنان مشتاق است از این مساله اطمینان حاصل کند که نفت و گاز روسیه بخشی از عرضه جهانی باقی خواهد ماند.

این کشورها همچنان سقف قیمتی خود علیه صادرات نفت خام و محصولات پالایشی روسیه را در کاهش درآمدهای ارزی مسکو موفق می‌دانند. این در حالی است که گروه 7 مایل است عرضه انرژی روسیه به بازارهای بین المللی همچنان ادامه داشته باشد.

تشدید تحریم های روسیه توسط گروه 7

داده‌های شرکت ردیابی ورتکسا نشان می‌دهد صادرات نفت خام روسیه از طریق دریا در ماه گذشته ۲۷۰ هزار بشکه در روز افزایش یافت و به حدود ۳.۷ میلیون بشکه در روز رسید. یکی از تغییرات احتمالی در مکانیسم سقف قیمت شامل وادار کردن بیشتر صادرات روسیه به استفاده از شرکت‌های تجاری غربی، کارگزاران و ارائه‌دهندگان بیمه دریایی و خدمات مالی است تا اطمینان حاصل شود که قیمت فروش محموله‌های خام روسیه در سقف 60 دلار در هر بشکه یا کمتر از آن است.

بسته تحریمی بعدی اتحادیه اروپا که در حال حاضر در مرحله بحث است، تحویل محوله های نفتی توسط کشتی‌هایی را که فرستنده‌های رادیویی خود را در طول سفر خود خاموش کرده‌اند، ممنوع می‌کند. این تحریم ها همچنین تحویل محموله نفت‌کش‌هایی را که انتقال غیر مجاز کشتی به کشتی انجام داده‌اند ممنوع می‌کند.

کاهش قیمت جهانی نفت خام در هفته‌های اخیر احتمالاً باعث درخواست‌های مجدد از سوی برخی از اعضای اتحادیه اروپا برای کاهش سقف قیمت‌ تعیین شده علیه نفت خام و محصولات نفتی روسیه می‌شود که در حال حاضر 60 دلار در هر بشکه برای نفت خام، 100 دلار برای محصولات با ارزش بالا مانند گازوئیل و 45 دلار برای قیمت پایین تعیین شده است.
اتحادیه اروپا متعهد است هر دو ماه یک بار این سطوح قیمتی را بازبینی کند و اگر کمتر از معیارهای جهانی باشد، آنها را کاهش دهد.

اختلافات موجود بین اعضای اتحادیه اروپا در مورد سطوح سقف قیمت نشان‌دهنده ناراحتی دولت‌های اروپای شرقی در مورد ماهیت تنبیهی ناکافی این مکانیسم است. قیمت نفت اورال متوسط ترش صادراتی روسیه پس از نزدیک شدن به سقف قیمت در ماه گذشته، در پی اعلام کاهش بیشتر تولید اوپک پلاس، به حدود 50 دلار در هر بشکه رسیده است.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع: www.argusmedia.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *