آلمان دومین کشور جذاب برای سرمایه‌ گذاری در انرژی‌های تجدید پذیر شد

,
سرمایه‌ گذاری در انرژی‌های تجدید پذیر

نتایج جدیدترین تحقیقات نشان می دهد آلمان به دلیل تلاش‌هایش برای سرعت بخشیدن به اصلاحات بازار برق و کنار گذاشتن سوخت‌های فسیلی، چین را پشت سر گذاشته و به دومین کشور جهان برای جذب سرمایه‌گذاری در انرژی‌های تجدیدپذیر تبدیل شده است.

باتوجه به رتبه بندی سالانه 40 بازار برتر انرژی‌های تجدیدپذیر در سراسر جهان توسط شرکت مشاور EY، ایالات متحده در رتبه اول قرار گرفته و آلمان برای اولین بار در طی یک دهه با یک پله صعود به رتبه دوم رسیده است.

آلمان تا قبل از جنگ اوکراین بزرگترین خریدار گاز روسیه در اروپا بود، اگرچه همزمان به انرژی هسته‌ای و زغال سنگ نیز متکی بود. با این حال، سه نیروگاه هسته‌ای خود را در آوریل تعطیل کرد.

در این گزارش آمده است “اگرچه این صعود نقطه عطف مهمی در پیشرفت آلمان به سمت اهداف انتقال سریع انرژی است، اما ممکن است استفاده از زغال‌سنگ در کوتاه‌مدت برای کاهش اثرات متناوب در تأمین برق افزایش یابد”. آلمان قصد دارد 80 درصد از برق مورد نیاز خود را تا سال 2030 از انرژی‌های تجدیدپذیر تامین کند که این رقم در حال حاضر 46 درصد است و نسبت به 41 درصد ابتدای سال 2022 رشد جزئی داشته است.

ایالات متحده با تصویب قانون کاهش تورم در سال گذشته که شامل 369 میلیارد دلار برای سرمایه گذاری در امنیت انرژی و تغییرات آب و هوایی می‌شد، جایگاه اول خود را در این شاخص حفظ کرد.

در این گزارش، باتوجه به گزارشات ساخت و ساز فعلی ارائه شده توسط توسعه دهندگان، آمده است اگرچه بخش بادی فراساحلی رشد خوبی داشته اما هدف دولت ایالات متحده برای داشتن 30 گیگاوات انرژی بادی فراساحلی تا سال 2030 ممکن است 10 گیگاوات افت داشته باشد. هند به دلیل رشد سریع صنعت انرژی‌های تجدیدپذیر، به‌ویژه انرژی خورشیدی، پیش از استرالیا به جایگاه ششم در این رتبه بندی رسیده است.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *