سهم ۴۰ درصدی پتروشیمی ها از صادرات غیرنفتی ایران

سهم ۴۰ درصدی پتروشیمی ها از صادرات غیرنفتی ایران

سهم ۴۰ درصدی پتروشیمی ها از صادرات غیرنفتی ایران

احمد مهدوی دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی ایران با بیان اینکه قیمت گاز هم‌اکنون در هنری‌های کمی بیش از ۸ سنت است اما برای بودجه سال آینده، ۲۸.۵ سنت برای قیمت خوراک گاز پتروشیمی‌ها دیده شده است، گفت: با وجود تحریم ها، ۴۰ درصد صادرات غیرنفتی کشور به پتروشیمی ها اختصاص دارد.

صنعت پتروشیمی همیشه از تحقیق و توسعه حمایت کرده به طوری که در هر شرکت پتروشیمی کمیته ساخت داخل وجود دارد، پتروشیمی مقابل خام‌فروشی است و منابع هیدروکربوری که از زمین استخراج می‌شود در صنعت پتروشیمی به ارزش افزوده تبدیل می‌شود.

باید نگاه، نگاه جهانی به پتروشیمی باشد، قیمت گاز پتروشیمی‌ها باید متناسب با قیمت جهانی گاز باشد و با افزایش یا کاهش آن، افزایش یا کاهش یابد.

قیمت گاز هم‌اکنون در هنری‌هاب کمی بیش از ۸ سنت است اما برای بودجه سال آینده، ۲۸.۵ سنت برای قیمت خوراک گاز پتروشیمی‌ها دیده شده است، همه پتروشیمی‌ها تحریم هستند، ما از تحریم بیرونی و خارجی هیچ هراسی نداریم؛ مشکل ما تحریم داخلی است.

همه شرکت‌ها و مدیران صنعت پتروشیمی تحریم شده‌اند اما با این وضع صادرت انجام می‌دهند و ارز مورد نیاز کشور را تأمین می‌کنند، صنعت پتروشیمی شاگرد اول صادرات، ارزآوری و رفع تعهد ارزی در کشور است.

۴۰ درصد صادرات غیرنفتی و ۳۰ درصد بازار سرمایه متعلق به پتروشیمی‌ها است و باید از صنعت پتروشیمی حمایت شود.خبرنگاران حوزه پتروشیمی

بازار نفت گاز پتروشیمی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *