تقاضای ژاپن از عربستان برای همکاری جهت تثبیت قیمت نفت

,
تقاضای ژاپن از عربستان برای همکاری جهت تثبیت قیمت نفت

به گزارش بازار نفت و گاز، وزیر صنعت ژاپن در دیدار با وزیر انرژی عربستان در ریاض، از این کشور درخواست همکاری جهت تثبیت قیمت جهانی نفت را کرد.

وزیر اقتصاد، تجارت و صنعت ژاپن در روز یکشنبه در ریاض، پایتخت عربستان با عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی این کشور دیدار کرد. عربستان بزرگ‌ترین عرضه‌کننده نفت خام به ژاپن است.

وی در این دیدار گفت متعادل کردن و تثبیت قیمت نفت در بحبوحه افزایش تقاضای جهانی برای انرژی بسیار حیاتی است. وزیر انرژی عربستان هم بر لزوم سرمایه‌گذاری کشورهای مصرف‌کننده نفت جهت افزایش تولید تأکید کرد.

وزرای هر دو کشور درمورد اهمیت همکاری برای تثبیت و متعادل کردن قیمت جهانی نفت به توافق رسیدند و یادداشت تفاهمی جهت ایجاد یک زنجیره عرضه هیدروژن و آمونیاک به‌ عنوان منابع انرژی نسل آینده امضاء کردند.

در حال حاضر عربستان با متنوع کردن صنایع خود به عنوان یک چالش مواجه است و ژاپن قصد دارد از طریق کمک در بخش‌هایی که در آنها تخصص دارد، روابط خود با این کشور را تقویت کند.

نیشیمورا در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت ژاپن درمورد روابط بلند مدت با عربستان در زمینه انرژی و بسیاری بخش‌های دیگر به توافق رسیده و امیدوار است بتواند درمورد تثبیت قیمت نفت در بازار جهانی در اجلاس آینده گروه 7 در سال آینده میلادی مذاکره کند.

منبع: تسنیم

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *