تحلیل پلتس از تحولات بازار سوخت جت

تحلیل پلتس از تحولات بازار سوخت جت

تحولات بازار سوخت جت; اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی:

بازگشایی چین پروازهای خطوط هوایی آسیایی را با سرعت بیشتری رونق می بخشد و این مساله موجب رشد تقاضای سوخت جت خواهد شد. شرکت‌های هواپیمایی با کاهش محدودیت‌های سفر، فعالیت خود را به مقصد چین از سر می‌گیرند.

سازمان حمل و نقل هوایی یاتا نیز در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرده است که بخش هوانوردی جهان امسال برای نخستین بار در سه سال گذشته با سود روبرو خواهد شد.

منابع صنعتی و کارشناسان بر این باورند که آربیتراژ غیرقابل دوام شرق-غرب، پایان زمستان که فشار زیادی بر تقاضای سوخت جت وارد کرده بود، بازگشایی آسمان چین پس از سه سال محدودیت ناشی از کووید-19 باعث رشد تقاضای سوخت جت و نفت سفید خواهد شد. انتظار می رود تعطیلات هفته طلایی در ماه مه باعث افزایش بیشتر مصرف سوخت شود.

تحلیلگران پلتس پیش بینی می کنند تقاضای سوخت جت امسال با رشد 535 هزار بشکه در روز روبرو خواهد شد، پس از رشد متعادل 30 هزار بشکه در روز در سال گذشته میلادی.
به گفته تحلیلگران بازار، انتظار می‌رود تعطیلات هفته طلایی چین که از اول ماه مه آغاز می‌شود، به روند صعودی بازار بیفزاید و موجب رشد فزاینده تقاضا برای سفرهای هوایی و در نتیجه سوخت جت شود.

یک تحلیلگر ارشد اقتصادی موسسه آی ان جی در این باره گفت: ما انتظار داریم که سفرهای خرید به اروپا در تعطیلات هفته طلایی در ماه مه به سطح قبل از همه گیری کرونا بازگردد. در دهه قبل از کووید 19، مصرف کنندگان چینی یک سوم خرید کالاهای لوکس جهانی را به خود اختصاص داده بودند.

سازمان بین المللی حمل و نقل هوایی پیش بینی می کند صنعت هواپیمایی جهان امسال با سود خالص 4.7 میلیارد دلاری روبرو شود و درآمد کل این صنعت به بیش از 779 میلیارد دلار برسد.

افزایش ذخایر سوخت جت آمریکا

تازه ترین آمارهای اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان می دهد ذخایر سوخت جت این کشور در هفته منتهی به 17 فوریه با 759 هزار بشکه افزایش به 37.291 میلیون بشکه رسیده است. افزایش تولید و کاهش تقاضا از سوی شرکت های هواپیمایی علت اصلی رشد ذخایر سوخت جت آمریکا بوده است. تولید سوخت جت در آمریکا در این مدت با 23 هزار بشکه افزایش به 1.543 میلیون بشکه در روز رسیده است.

منبع: پلتس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *