آژانس بین المللی انرژی: 675 میلیون نفر در سراسر جهان به برق دسترسی ندارند

آژانس بین المللی انرژی: 675 میلیون نفر در سراسر جهان به برق دسترسی ندارند

بر اساس گزارش جدید آژانس بین المللی انرژی، در مجموع 675 میلیون نفر در سراسر جهان در سال 2021 به برق دسترسی نداشته اند.

در گزارش جدیدی که توسط آژانس بین‌المللی انرژی، آژانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر، بخش آمار سازمان ملل، بانک جهانی و سازمان بهداشت جهانی منتشر شده ، آمده است بیشتر 675 میلیون نفری که به برق دسترسی ندارند در جنوب صحرای آفریقا زندگی می کنند.

این گزارش نشان می دهد این رقم تقریباً نصف سال 2010 است که بیش از یک میلیارد نفر در سراسر جهان بدون برق بودند. تقریباً 80 درصد از کسانی که به برق دسترسی نداشتند در سال 2010 در جنوب صحرای آفریقا زندگی می کردند که همین درصد در سال 2021 نیز تکرار شده است.

فاتح بیرول، مدیر اجرایی آژانس بین‌المللی انرژی گفت: در حالی که انتقال انرژی پاک سریع‌تر از آنچه بسیاری فکر می‌کنند در حال حرکت است، هنوز کارهای زیادی برای ارائه دسترسی پایدار، ایمن و مقرون‌به‌صرفه به خدمات انرژی مدرن برای میلیاردها نفری که بدون آن زندگی می‌کنند، باید انجام شود.

این گزارش مشکل مهم دیگری را برجسته کرد: بودجه عمومی حمایت از انرژی پاک در کشورهای فقیرتر – مانند کشورهای جنوب صحرای آفریقا – رو به کاهش است. در همین حال، افزایش سطح بدهی و رشد سرسام‌آور قیمت‌های انرژی، دسترسی برق مقرون‌به‌صرفه به آن مناطق را چالش‌برانگیزتر می‌کند.

این گزارش نشان می دهد ما در مسیری قرار داریم که تا سال 2030 میلادی همچنان 660 میلیون نفر به برق دسترسی نخواهند داشت.
ماه گذشته، استاندارد بانک، بزرگترین وام دهنده آفریقا اعلام کرده است که در دهه آینده برای توسعه انرژی سبز و استخراج فلزات انتقال انرژی مانند کبالت، مس و لیتیوم – در صورت انرژی های تجدیدپذیر، به 700 میلیارد دلار تامین مالی نیاز خواهد بود.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع: اویل پرایس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *