بزرگترین منابع تولید برق در آمریکای شمالی کدام است؟

بزرگترین منابع تولید برق در آمریکای شمالی کدام است؟

گزارش تحلیلی اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی:

ایالات متحده و کانادا برای تولید برق خود به منابع بسیاری متکی هستند. ایالات متحده در درجه اول از گاز طبیعی، زغال سنگ و انرژی هسته ای استفاده می کند، در حالی که کانادا به دو انرژی آبی و انرژی هسته ای متکی است.

North Americas 1 - بازار نفت و گاز پتروشیمی

گاز طبیعی

از گاز طبیعی به طور گسترده برای تولید برق در ایالات متحده استفاده می شود که به عنوان پاک ترین سوخت فسیلی شناخته می‌شود، فراوانی آن، همراه با شبکه توزیع ملی مستقر و فراوانی ان وهزینه نسبتاً پایین،گاز طبیعی را به منبع اصلی برق در این کشور تبدیل می‌کند. 

در سال 2021 میلادی، 38 درصد از برق تولید شده در ایالات متحده از گاز طبیعی تامین می شد. با این وجود بیش از 40 درصد از ایالت های آمریکااز گاز طبیعی به عنوان بزرگترین منبع برق خود استفاده می کنند.

در اینجا به برخی از ایالت‌هایی اشاره می‌کنیم که بیشترین سهم برق را از گاز طبیعی دارند.

منبع گاز طبیعی برای تولید برق

منبع گاز طبیعی برای تولید برق

در کانادا، گاز طبیعی سومین منبع بزرگ برق (پس از انرژی آبی و هسته ای) است که 11 درصد از برق تولید شده در سال 2019 را به خود اختصاص داده است. آلبرتا تنها استانی است که منبع اصلی برق آن گاز طبیعی است.

انرژی هسته ای

انرژی هسته ای یک منبع انرژی بدون کربن است که سهم قابل توجهی از انرژی تولید شده در ایالات متحده و کانادا را تشکیل می دهد. 19 درصد از برق آمریکا و 15 درصد از برق کانادا از انرژی هسته ای تامین می شود.ایالات متحده سالانه 6 تا 7 برابر بیشتر از کانادا برق تولید می کند و انرژی هسته ای بسیار بیشتری نسبت به کانادا در سال تولید می کند. 

همانطور که در نقشه مشاهده می‌شود، بسیاری از ایالت‌ها و استان‌هایی که منبع اصلی برق آنها هسته‌ای است، در نیمه شرقی دو کشور متمرکز شده‌اند.

در ایالات متحده، ایلینوی، پنسیلوانیا و کارولینای جنوبی از نظر گیگاوات ساعت در سال تولیدکنندگان برتر هستند. ایلینوی و کارولینای جنوبی نیز منبع اصلی برق خود را از انرژی هسته ای دارند، در حالی که تولید برق پنسیلوانیا از گاز طبیعی بیشتر از انرژی هسته ای است.

کانادا دارای 19 راکتور هسته ای است که 18 راکتور در اونتاریو و نوزدهمین راکتور در نیوبرانزویک هستند. هر دوی این استان ها به انرژی هسته ای به عنوان بزرگترین منبع برق خود متکی هستند.

انرژی های تجدید پذیر: آبی، بادی و خورشیدی

از بین انواع مختلف منابع برق تجدید پذیر، انرژی آبی در آمریکای شمالی رایج ترین است. به عنوان مثال، 60 درصد از برق کانادا و 6 درصد از برق ایالات متحده از انرژی آبی تامین می شود. 

در اینجا ایالت ها و استان هایی وجود دارد که بزرگترین منبع برق آنها از آب است.

ایالت های آمریکای شمالی

ایالت های آمریکای شمالی

انرژی باد و خورشید در مجموع درصد کمی از کل برق تولید شده در هر دو کشور را تشکیل می دهند بطوری که که هیچ ایالتی به انرژی خورشیدی به عنوان بزرگترین منبع برق خود متکی نیست، آیووا، کانزاس، اوکلاهاما و داکوتای جنوبی به همراه جزیره پرنس ادوارد کانادا (PEI) عمدتاً برای برق خود به باد متکی هستند.

 زغال سنگ و نفت

زغال سنگ و نفت هنوز از منابع رایج تولید برق هنوز در آمریکای شمالی است. در حال حاضر، 22 درصد از برق آمریکا و 7 درصد از برق کانادا از زغال سنگ تامین می شود، بطوریکه مناطقی مانند کنتاکی، میسوری، ویرجینیای غربی، ساسکاچوان و نوا اسکوشیا همچنان به زغال سنگ به عنوان بزرگترین منابع برق خود متکی هستند. 

برخی مناطق نیز از نفت برای تولید برق خود استفاده می کنند. اگرچه استفاده از آن برای تولید برق رو به کاهش است، اما همچنان نفت بزرگترین منبع برق در هاوایی و نوناووت است. با وجود تفاوت در تعهدات اقلیمی بین دو کشور، کاهش انتشار زغال سنگ و نفت ممکن است بخش مهمی از ضربه زدن به اهداف کربن زدایی به موقع باشد.

منبع: اویل پرایس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *