تلاش آرامکو عربستان برای سرمایه گذاری در بازار ال ان جی

, ,
تلاش آرامکو عربستان برای یافتن سرمایه گذار

هدف جاه طلبانه آرامکوی عربستان برای ورود به بازار ال ان جی:

آرامکو عربستان به دنبال سرمایه گذاری درتاسیسات صادرات LNG در خارج از کشور است.

شرکت آرامکوی عربستان علاقه مند به سرمایه گذاری در تاسیسات صادرات LNG در خارج از این کشور بوده و در حال مذاکره با توسعه دهندگانی است که قصد دارند سهمی در پروژه ای در ایالات متحده یا آسیا داشته باشند.

به گفته منابع بلومبرگ، با وجود اینکه غول نفتی عربستان بزرگترین شرکت نفتی جهان از نظر تولید و ارزش بازاراست، سرمایه گذاری در یک کارخانه LNG را ترجیح می دهد که بتواند به راحتی سوخت را به آسیا صادر کند.

ورود به تجارت LNG که در حال رشد فزاینده تقاضا است می تواند یکی دیگر از کسب و کارهای پرسود برای غول نفتی عربستان باشد، زیرا اروپا گاز روسیه را کنار می گذارد و آسیا به دنبال استفاده بیشتر از گاز طبیعی به جای زغال سنگ است.

آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) در گزارش خود اعلام کرد که در بحبوحه افزایش شدید قیمت‌های نقدی، ارزش تجارت جهانی LNG به بالاترین رقم در سال 2022 یعنی به بیش از 450 میلیارد دلاررسیده است.

با وجود افزایش تنها 5.5 درصدی از نظر حجمی، ارزش تجارت جهانی LNG در سال 2022 دو برابر شد و به بالاترین حد خود در تاریخ این صنعت رسید.

آژانس بین المللی انرژی افزود: امنیت عرضه گاز طبیعی به دلیل موج جدیدی از اصلاحات بازار در اروپا و اقتصادهای توسعه یافته آسیایی در کانون توجه قرار گرفته است.

شل ماه گذشته در چشم انداز سالانه LNG خود اعلام کرد: تقاضای قابل توجه LNG در اروپا باعث تشدید رقابت اروپا با آسیا در کوتاه مدت می شود و در بلندمدت بر تجارت LNG تسلط پیدا می کند.

شل، بزرگترین تاجر LNG جهان، در حالی که چشم انداز صعودی خود را در مورد سوخت تا سال 2040 منتشر کرد، افزود: کشورهای اروپایی، از جمله بریتانیا، شاهد افزایش 60 درصدی واردات LNG در سال گذشته بودند و واردات این کشورها به بیش از 121 میلیون تن رسیده است.

کمپانی شل

کمپانی شل

این شرکت بزرگ نفتی هشدار داده است که در صورت عدم سرمایه گذاری کافی برای تولید بیشتر، جهان تا پایان دهه 2020 شاهد شکاف دیگری بین عرضه و تقاضا خواهد بود.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: اویل پرایس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *