هند به دنبال انعقاد قرار دادهای بلند مدت ال ان جی است

,
هند به دنبال انعقاد قراردادهای بلند مدت ال ان جی است

معامله گران و مدیران اجرایی شرکت های بین المللی انرژی می گویند واردکنندگان بزرگ گاز طبیعی هند در حال مذاکره برای انعقاد قراردادهای بلندمدت “ال ان جی” با بزرگترین کشورهای صادر کننده هستند تا از نوسانات و عدم اطمینان در صورت افزایش قیمت نقدی جلوگیری کنند.

هند قصد دارد مصرف گاز طبیعی خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهد زیرا به دنبال افزایش سهم خود در ترکیب انرژی است. اما این کشور و واردکنندگان ال ان جی آن نسبت به افزایش قیمت‌های نقدی گاز مایع طبیعی حساس هستند و اغلب با افزایش قیمت‌ها از بازار نقدی عقب‌ نشینی می‌کنند.

چنین موردی سال گذشته رخ داد، زمانی که قیمت‌های نقدی بالا بسیاری از خریداران آسیایی را کاهش داد زیرا اروپا قیمت بالاتری برای محموله های نقدی پیشنهاد داد. در بیشتر سال 2022، هند در کنار سایر کشورهای آسیای جنوبی مانند بنگلادش و تایلند به دلیل رکورد بالای قیمت ها از بازار نقدی خارج شد.

موسسه “اقتصاد انرژی و تحلیل مالی” در گزارشی در ماه فوریه اعلام کرد، واردات ال ان جی هند در سال 2022 میلادی 15.2 درصد کاهش یافت، اما کل هزینه های واردات به دلیل قیمت های بالا 44.5 درصد افزایش یافت. امسال، افت قیمت‌های نقدی، خریداران حساس به قیمت هند، پاکستان و بنگلادش را تشویق کرد تا به بازار بازگردند.

به گفته منابع بلومبرگ، شرکت های بزرگ هندی در حال مذاکره با صادر کنندگانی از ایالات متحده، قطر و امارات متحده عربی برای قراردادهای عرضه 20 ساله هستند. GAIL هند، بزرگترین شرکت گاز طبیعی در کشور، حتی گزارش شده است که به دنبال خرید یک پروژه صادراتی در ایالات متحده است.

مدیران شرکت پترونت ال ان جی هند نیز به بلومبرگ گفتند این شرکت در حال مذاکره با قطر برای تامین حجم طولانی مدت اضافی است و همچنین در حال مذاکره با چندین تامین کننده دیگر است.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع: اویل پرایس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *