تحلیل بازار ال ان جی: رشد قیمت های آسیایی به دلیل کاهش ذخایر ژاپن

,
تحلیل بازار ال ان جی

تحلیل بازار ال ان جی

قیمت گاز طبیعی مایع در بازارهای آسیایی در این هفته به دلیل افزایش خرید چین و هند، کاهش سطح موجودی در ژاپن و افزایش قیمت نفت، یک دلار افزایش یافت. منابع صنعتی تخمین زدند که میانگین قیمت ال ان جی برای تحویل نوامبر به شمال شرق آسیا از 13 دلار در هفته گذشته به 14 دلار در هر میلیون واحد حرارتی بریتانیا (mmBtu) افزایش یافت.

یونیپک چین، بازوی تجاری پالایشگاه بزرگ آسیایی سینوپک، بیش از 30 محموله LNG را از طریق یک مناقصه برای تحویل از اکتبر 2023 تا پایان 2024 خریداری کرد تا تقاضای زمستان را برآورده کند. در همین حال، بزرگترین توزیع کننده گاز هند، GAIL، مناقصه ای را برای خرید محموله LNG برای تحویل در اکتبر منتشر کرد.

بر اساس داده های منتشر شده توسط وزارت اقتصاد، تجارت و صنعت ژاپن، موجودی انبارهای شرکت های بزرگ این کشور تا 17 سپتامبر به 1.62 میلیون تن کاهش یافت که کمتر از میانگین 5 ساله آن دوره است.

آندره نیلسن، تحلیلگر ریستاد انرژی، گفت که قیمت های بالاتر نفت ممکن است با وجود فشار نزولی ناشی از پایان اعتصاب در تاسیسات شورون در استرالیا، کف موقتی را برای قیمت LNG ایجاد کند.

اتحادیه استرالیا روز جمعه اعتصاب دو پروژه بزرگ LNG شورون مسئول حدود 7 درصد از عرضه جهانی LNG را پس از توافق برای حل اختلافات لغو کرد و به فعالیت های اعتصابی دو هفته ای پایان داد که نگرانی ها در مورد اختلال در عرضه را برانگیخته بود.

در اروپا، اینسایت گلوبال معیار قیمت روزانه LNG اروپای شمال غربی خود را برای محموله‌های تحویل شده در ماه نوامبر 12.864 دلار/mmBtu در 21 سپتامبر، 0.825 دلار/mmBtu تخفیف نسبت به قیمت گاز نوامبر در هاب گاز هلندی TTF ارزیابی کرد.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *