قیمت ال ان جی در بازارهای جهانی

قیمت ال ان جی در بازارهای جهانی

قیمت ال ان جی ( LNG) در بازارهای جهانی

تازه ترین بررسی و ارزیابی انرژی اینتلیجنس نشان می دهد قیمت ال ان جی در معاملات نقدی شمال شرق آسیا برای تحویل در 4 الی 8 هفته آینده باثبات و بدون تغییر محسوس بوده است.

در جنوب غرب اروپا نیز قیمت ال ان جی در معاملات نقدی با افت 90 سنت نسبت به هفته قبل روبرو شده و به 12.70 دلار در هر میلیون بی تی یو رسیده است.
قیمت های ال ان جی در آسیا تحت تاثیر سفارشاتی که از جنوب و جنوب شرق آسیا طی هفته های اخیر آمده است، تقویت شده است. البته بالا بودن ذخایر در شمال شرق آسیا موجب شده است تا تقاضا در این منطقه همچنان ضعیف باشد.

افت شدید تقاضا در این منطقه بیشتر به علت تبعات حمله روسیه به اوکراین است که کشورهای منطقه ترجیح دادند از سوخت های ارزان تر مقل زغال سنگ و نفت کوره به جای ال ان جی استفاده کنند.

قیمت ال ان جی در بازارهای جهانی

قیمت ال ان جی در بازارهای جهانی

از سرگیری فعالیت کارخانه ال ان جی فری پورت آمریکا با ظرفیت 15 میلیون تن در سال نیز کمک زیادی به کاهش قیمت ها کرده است. برآورد تحلیلگران انرژی این است که واردات ال ان جی اروپا در ماه فوریه نیز روند نزولی خود را دنبال کرده است که علت آن بالا بودن ذخایر زیرزمینی است. نکته مثبت و خبر امیدوارکننده برای بازار جهانی ال ان جی، رشد واردات هند در ماه ژانویه برای نخستین بار در هفت ماه گذشته است.

منبع: انرژی اینتلیجنس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *