کاهش قیمت LNG در آسیا، اروپا و آمریکا

, ,
کاهش قیمت LNG در آسیا، اروپا و آمریکا

به گزارش بازار نفت و گاز، آب و هوای معتدل و تقاضای ضعیف برای گاز طبیعی در شمال آسیا باعث شد قیمت LNG آسیا در این هفته نسبت به هفته گذشته 11 درصد کاهش یابد.

منابع صنعتی روز جمعه به رویترز گفتند قیمت LNG در آسیا برای 3 هفته متوالی کاهش یافته است. میانگین قیمت LNG برای تحویل فوریه به شمال شرق آسیا در این هفته 25 دلار به ازای هر میلیون واحد حرارتی بریتانیا (MMBtu) بود.

تحلیلگران می گویند علاقه به محموله های نقطه ای ال ان جی با وجود کاهش قیمت ها در هفته های اخیر ضعیف است. انبارها در سطوح راحتی قرار دارند در حالی که شروع ملایم سال در بیشتر نیمکره شمالی نیز به حفظ موجودی بالاتر از حد معمول کمک می کند و قیمت های نقطه ای ال ان جی را کاهش می دهد.

توبی کوپسون، رئیس تجارت جهانی Trident LNG، به رویترز گفت، اگر روند کاهش قیمت‌ها ادامه یابد، برخی از خریدها از مشتریان آسیای جنوبی می تواند آغاز شود زیرا خریداران می توانند تصمیم بگیرند از قیمت های پایین استفاده کنند

به گفته Copson، قیمت لحظه ای LNG در آسیا ممکن است در هفته های آینده تا سال جدید قمری که در 22 ژانویه امسال است.به کاهش خود ادامه دهد. کوپسون به رویترز گفت: با بازگشایی تدریجی چین، تقاضا ممکن است افزایش یابد.

قیمت گاز طبیعی در این هفته در اروپا و ایالات متحده نیز به دلیل هوای معتدل کاهش یافت. قیمت گاز طبیعی ایالات متحده در روز پنج شنبه بار دیگر به دلیل هوای گرمتر از حد معمول به پایین ترین سطح در نزدیک به یک سال اخیر سقوط کرد. 

قیمت گاز طبیعی در اروپا نیز به دلیل شروع ملایم سال کاهش یافته است. در روز چهارشنبه، قیمت گاز اروپا به زیر 70 یورو در مگاوات ساعت (73 دلار در مگاوات ساعت) کاهش یافت، زیرا هوای معتدل و کاهش تقاضا باعث افزایش ذخایر گاز شده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *