صادرات گاز طبیعی مایع روسیه درحال رشد

,
صادرات گاز طبیعی مایع روسیه درحال رشد

صادرات گاز طبیعی مایع (LNG) روسیه در ماه اکتبر رکورد بالایی زد و این موضوع نشان دهنده این است که دنیا در آستانه فصل زمستان ، همچنان وابسته به این صادرکننده بزرگ است.

صادرات گاز طبیعی مایع (LNG) 

به گزارش بازار نفت و گاز، طبق آمار بلومبرگ در زمینه کشتیرانی، صادرات LNG روسیه در ماه اکتبر بر مبنای سال به سال رشد ۱.۱ درصدی داشت و به بالاترین میزان از مارس صعود کرد. در پی اختلاف میان غرب و کرملین بر سر حمله نظامی اوکراین، افزایش حجم صادرات گاز طبیعی مایع (LNG) برخلاف کاهش صادرات گاز روسیه از طریق خط لوله بود. 

براساس این آمار، باوجود اینکه تقریبا نیمی از گاز دریابرد همچنان در ترانزیت قرار دارد اما بزرگترین کشورهای واردکننده، فرانسه، چین و ژاپن بودند. در حال حاضر LNG روسیه دچار تحریم مستقیم نشده اما افزایش صادرات این کشور نشان می دهد تا چه اندازه، تقاضای بالا برای این سوخت قبل از شروع فصل زمستان که مصرف را افزایش داده و عرضه جهانی را محدود می کند، وجود دارد.

LNG روسیه

LNG روسیه

بعضی از نیروگاهها و دولتها درفکر جلوگیری از خرید بیشتر یا توقف کامل خرید از روسیه هستند. از زمان آغاز جنگ در اوکراین، انگلیس از واردات  LNG روسیه جلوگیری کرد و واردات از این کشور را از ژانویه رسما ممنوع می کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، در این میان خریداران در چین، خرید LNG روسیه را افزایش داده و از تخفیف صادرات روسیه نسبت به بازار نقدی سود برده اند.

منبع:ایسنا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *