قطر دومین قرارداد بزرگ عرضه “ال ان جی” را با چین منعقد می کند

قطر دومین قرارداد بزرگ عرضه "ال ان جی" را با چین منعقد می کند

فایننشال تایمز روز سه شنبه گزارش داد قطر قرار است دومین قرارداد بزرگ تامین ال ان جی را با یک شرکت دولتی چین در کمتر از یک سال آینده منعقد کند.
بر اساس این گزارش، شرکت ملی نفت چین (CNPC) و قطر انرژی قرار است روز سه‌شنبه قراردادی 27 ساله امضا کنند که براساس آن چین سالانه 4 میلیون تن LNG از این کشور خریداری خواهد کرد.

در این گزارش آمده است که CNPC همچنین در توسعه پروژه گاز طبیعی مایع (LNG) قطر واقع در شرق این کشور مشارکت خواهد کرد. رویترز پیش از این گزارش داده بود که CNPC به نهایی کردن معامله برای خرید LNG از QatarEnergy طی نزدیک به 30 سال از پروژه توسعه میدان شمالی نزدیک است.

قطر انرژی گفته است که قصد دارد 75 درصد از سهام توسعه میدان شمالی را حفظ کند که حداقل 30 میلیارد دلار هزینه خواهد داشت و شامل ساخت تاسیسات صادرات گاز مایع می شود.

از آنجایی که روابط پکن با ایالات متحده و استرالیا، دو رقیب بزرگ صادرات LNG قطر، تیره شده است، شرکت های انرژی چین به طور فزاینده ای قطر را به عنوان یک هدف مطمئن تر برای سرمایه گذاری در منابع در نظر گرفته اند. شرکت ملی نفت چین و قطر انرژی حاضر به اظهارنظر در این باره نشده اند.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پترشیمی

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *