ژاپن نخستین محموله آمونیاک کم کربن را از عربستان دریافت کرد

,
نخستین محموله آمونیاک کم کربن

محموله آمونیاک کم کربن

ژاپن اولین محموله آمونیاک کم کربن خود را روز جمعه از عربستان دریافت کرد و قصد دارد از آن برای سوزاندن به همراه سوخت های فسیلی با هدف کاهش انتشار کربن استفاده کند.

چهار شرکت درگیر در این قرارداد با انتشار بیانیه ای ضمن اعلام این خبر افزودند، آمونیاک ارسال شده به شرکت نفت فوجی در روز جمعه توسط سابیک با استفاده از خوراک آرامکو تولید شد و محموله توسط شرکت Mitsui O.S.K تحویل داده شد.

ژاپن که از نظر انرژی به شدت به واردات وابسته است، قصد دارد هیدروژن و آمونیاک را به ترکیب انرژی خود اضافه کند، اقدامی که توسط فعالان محیط زیست مورد انتقاد قرار گرفته و آن را پرهزینه دانسته و معتقدند این اقدام طور کامل موثر نیست. ژاپن با تعدادی از کشورها برای مطالعه زنجیره تامین هیدروژن و آمونیاک به توافق رسیده است.

این بیانیه مقدار یا ارزش محموله را فاش نکرده اما به این مساله اشاره می کند این آمونیاک کم کربن برای استفاده در تولید برق همراه با سوخت فسیلی به پالایشگاه متعلق به شرکت فوجی منتقل شده است.

ژاپن قصد دارد تقاضای سوخت آمونیاک خود را تا سال 2030 از نزدیک به صفر در حال حاضر به 3 میلیون تن در سال افزایش دهد. برترین تولیدکننده برق آن JERA از سال 2021 در یک پروژه آزمایشی در نیروگاه خود در مرکز ژاپن، آمونیاک را با زغال سنگ همسویی می کند.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *