محدودیت های کرونایی مانع صعود قیمت نفت شد.

,
محدودیت های کرونایی مانع صعود قیمت نفت شد.

کاهش قیمت نفت بر اثر محدودیت های کرونایی چین

به گزارش بازار نفت و گاز، معاملات قیمت نفت برنت با ۷۸ سنت معادل ۰.۸ درصد کاهش، به ۹۶ دلار و ۱۸ سنت در هر بشکه رسید. معاملات نفت برنت روز گذشته با ۱.۳ درصد افزایش قیمت، بسته شده بود. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با یک دلار معادل ۱.۱ درصد کاهش، به ۸۸ دلار و هشت سنت در هر بشکه رسید. شاخص نفت آمریکا روز پنج شنبه با 1.3 درصد افزایش، بسته شده بود.

روز جمعه پس از این که محدودیت‌های کرونایی در چین گسترش یافت قیمت نفت کاهش پیدا کرد اما تحت تاثیر نگرانی‌ها پیرامون کمبود عرضه، در مسیر ثبت رشد هفتگی قرار گرفت.

از ابتدای هفته جاری تاکنون نفت برنت بیش از دو درصد و وست تگزاس اینترمدیت بیش از سه درصد، رشد قیمت داشته است.

در روز جمعه پس از آنکه شهرهای چین روز پنج شنبه، محدودیت‌های مقابله با گسترش بیماری کووید را مضاعف کرده و با قرنطینه‌های منطقه‌ای، میلیون‌ها نفر را در محدودیت قرار دادند،قیمت ها کاهش پیدا کرد.

کمیسیون ملی سلامت چین روز جمعه اعلام کرد چین ۲۷ اکتبر، ۱۵۰۶ مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ گزارش کرده که در مقایسه با ۱۲۶۴ مورد در روز قبل، افزایش داشته است.

 اقتصاد چین سال میلادی گذشته ۸.۱ درصد رشد کرده بود، انتظار صندوق بین المللی پول این است که رشد اقتصادی چین امسال به ۳.۲ درصد آهسته شود که ۱.۲ درصد کمتر از پیش بینی آوریل این سازمان است.

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت OANDA در این باره گفت: با کمک دلار بازار نفت ضعیفتر و امیدواری به بهبود اقتصادی چین، صعودی شده بود اما اکنون توجهات به ریسک‌های رکود تغییر کرده که پیش بینی‌ها از تقاضا برای نفت را تا پایان سال ضعیف‌تر می کنند.

بر اساس گزارش رویترز، با این حال، تحلیلگران اظهار کردند بهبود رشد تولید ناخالص داخلی آمریکا در سه ماهه سوم که روز پنج شنبه گزارش شد، انعطاف پذیری بزرگترین اقتصاد جهان و مصرف کننده نفت جهان را منعکس کرد.

منبع :ایسنا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *