کاهش قیمت بنزین در آمریکا تحت تاثیر افت قیمت جهانی نفت

,
کاهش قیمت بنزین در آمریکا

انجمن ملی خودرو آمریکا اعلام کرد قیمت بنزین در بحبوحه کاهش قیمت جهانی نفت، با وجود افزایش تقاضا، کاهش یافته است. تحلیلگران انرژی بر این باورند که کاهش قیمت نفت تاثیر زیادی بر افت قیمت بنزین داشته است، به طوری که میانگین ملی برای هر گالن بنزین معمولی از هفته گذشته 6 سنت کاهش یافته و به 3.62 دلار رسیده است.

کاهش قیمت بنزین در آمریکا

لوری ویور هاوکینز، مدیر امور عمومی انجمن ملی خودروی امریکا گفت: «میانگین ملی قیمت بنزین طی هفته گذشته به 3.68 دلار رسید و این ممکن است اوج قیمت باشد، حداقل در حال حاضر. تا زمانی که قیمت نفت همچنان در حدود 70 دلار در هر بشکه در نوسان است، رانندگان باید از مشاهده جهش بیشتر در قیمت بنزین اجتناب کنند.

بر اساس داده های جدید اداره اطلاعات انرژی (EIA)، تقاضای بنزین به طور قابل توجهی از 8.52 به 9.51 میلیون بشکه در روز در هفته گذشته افزایش یافته است. در همین حال، کل ذخایر بنزین داخلی با 2.4 میلیون بشکه کاهش به 221.1 میلیون بشکه رسید. تقاضای بالاتر، در کنار کاهش ذخایر، معمولاً قیمت بنزین را بالا می برد. با این حال، این هفته اینطور نبود، زیرا تضعیف قیمت نفت باعث کاهش قیمت بنزین در جایگاه ها شده است.

میانگین قیمت بنزین د ر آمریکا هم اکنون 3.62 دلار است یعنی 19 سنت بیشتر از یک ماه قبل ولی 42 سنت کمتر از یک سال قبل.

با بررسی نزدیک، میانگین قیمت یک گالن معمولی امروز در اوهایو 3.52 دلار، ویرجینیای غربی 3.51 دلار، ویرجینیا 3.44 دلار، تنسی 3.15 دلار، ایندیانا 3.55 دلار، ایلینوی 4.04 دلار و میسوری 3.34 دلار است. بالاترین میانگین قیمت بنزین در کالیفرنیا با 4.87 دلار است، در حالی که می سی سی پی کمترین میانگین قیمت بنزین را دارد که اکنون 3.10 دلار است.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: nkytribune

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *