نشست مقام های اوپک و مدیران شیل ایالات متحده درباره عرضه جهانی نفت

,
نشست مقام های اوپک و مدیران شیل ایالات متحده

نشست مقام های اوپک و مدیران شیل ایالات متحده

مقام های ارشد اوپک و مدیران برخی از بزرگترین تولید کنندگان شیل ایالات متحده در روز دوشنبه در هیوستون در حالی که صنعت نفت برای کنفرانس سالانه انرژی CERAWeek گرد هم آمده و در مورد عرضه جهانی نفت بحث کردند.

دبیر کل قبلی اوپک، محمد بارکیندو، سنت ملاقات با مدیران شیل ایالات متحده را در حاشیه کنفرانس CERAWeek در سال 2017 آغاز کرد. به نظر می رسد که جانشین او هیثم الغیس می خواهد به گفت وگو با صنعت شیل ایالات متحده ادامه دهد که افزایش تولید آن در سال 2017 به عنوان چالشی برای کنترل اوپک بر عرضه حاشیه ای به بازار تلقی شد.

ریچارد مانکریف، مدیر اجرایی شرکت دوون انرژی، در مصاحبه با بلومبرگ گفت: “در حال حاضر ظرفیت خالی زیادی وجود ندارد.”

سایر شرکت‌کنندگان از صنعت شیل ایالات متحده عبارتند از: اسکات شفیلد، مدیر عامل پایونیر منابع طبیعی، ویکی هولوب، مدیر اجرایی Occidental Petroleum، جان هس از شرکت هس، نیک دل اوسو، مدیرعامل شرکت Chesapeake Energy، و تیم دانکن، مدیر ارشد اجرایی Talos Energy.

به گفته Muncrief از Devon Energy، اصل بحث در این جلسه این بود: “هیچ کس بازار را کنترل نمی کند. این فقط نتیجه نهایی است. بنابراین هر شرکتی باید آنچه را که فکر می کند بهترین است انجام دهد.”

ظرفیت اندک تولید مازاد نفت در سطح جهان در دست بزرگترین تولیدکننده اوپک، عربستان سعودی، و تا حدی در سومین تولیدکننده بزرگ، امارات متحده عربی است.

انتظار می‌رود که شرکت‌های شیل ایالات متحده تولید نفت خود را در سال جاری نسبت به سال 2022 افزایش دهند. با این حال، نرخ رشد به دلیل زنجیره تامین و کمبود نیروی کار، تورم هزینه و استراتژی صنعت برای پاداش دادن به سهامداران و پرداخت، می‌تواند شگفت‌زده شود. 

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: اویل پرایس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *