مورگان استنلی پیش بینی قیمت نفت را پس از تصمیم اوپک پلاس کاهش داد

مورگان استنلی پیش بینی قیمت نفت را پس از تصمیم اوپک پلاس کاهش داد

پیش بینی مورگان استنلی از قیمت نفت 

در حالی که برخی از تحلیلگران پس از کاهش غیرمنتظره اوپک پلاس شروع به صحبت در مورد نفت 100 دلاری کردند، مورگان استنلی پیش بینی خود از قیمت نفت را برای سال جاری و سال آینده کاهش داده است.

مورگان استنلی این اقدام را اعتراف اوپک پلاس در این خصوص ارزیابی کرده است که تقاضا ممکن است در ماه‌های آینده چندان خوب نباشد.
یکی از تحلیلگران مورگان استنلی در این باره گفت: با این حال، این تصمیم نشان می‌دهد که ما در بازار نفت کجا هستیم. بیایید در این مورد صادق باشیم، زمانی که تقاضا در حال افزایش است. پس اوپک نیازی به کاهش ندارد.

این بانک آمریکایی پیش بینی خود از نفت برنت را برای سه ماهه دوم سال 2023 از 90 دلار در هر بشکه که قبلا پیش بینی می شد به 85 دلار کاهش داد. پیش بینی سه ماهه سوم نیز با 5 دلار در هر بشکه کاهش یافت – از 95 دلار به 90 دلار، در حالی که برآورد قیمت در سه ماهه چهارم از 95 دلار در هر بشکه به 87.50 دلار کاهش یافته است.

مورگان استنلی همچنین پیش بینی خود را برای میانگین نفت برنت در سال 2024 از 95 دلار در هر بشکه به 85 دلار کاهش داد.
سیتی گروپ نیز معتقد است به زودی شاهد نفت 100 دلاری نخواهیم بود.

به گفته اد مورس، رئیس تحقیقات جهانی کالای سیتی گروپ، با وجود آخرین کاهش تولید اعلام شده توسط اوپک پلاس، قیمت نفت به هیچ‌وجه نزدیک به 100 دلار در هر بشکه نمی‌شود، زیرا رشد عرضه ایالات متحده و عدم اطمینان در مسیر رشد تقاضای چین بازار را متعادل نگه می‌دارد.

در حالی که سیتی و مورگان استنلی نسبت به قیمت نفت دیدگاه نزولی‌ دارند، ولی از سوی دیگر گلدمن ساکس و انرژی اسپکتس پس از اعلام شوک اوپک پلاس، پیش بینی خود درباره قیمت نفت را افزایش داده اند.

گلدمن ساکس پیش بینی قیمت نفت برنت را از 90 دلار در پایان سال به 95 دلار افزایش داد. این بانک همچنین پیش‌بینی قیمت نفت برنت را برای سال 2024 افزایش داد و اکنون آن را در پایان سال 100 دلار ارزیابی می کند.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: اویل پرایس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *