نخستین افزایش هفتگی قیمت گاز طبیعی آمریکا

,
نخستین افزایش هفتگی قیمت گاز طبیعی آمریکا

نخستین افزایش هفتگی قیمت گاز طبیعی آمریکا: خطر بازگشت به زیر 2 دلار هنوز وجود دارد.

قیمت گاز طبیعی آمریکا روز جمعه توانست بر احساسات منفی بازار غلبه کرده و هفته را با یک روند مثبت به پایان برساند، آن هم پس از 5 هفته کاهش متوالی قیمت. اما نمودارهای تکنیکال حاکی از آن است که بدون یک سیر صعودی ثابت، قرارداد آتی گاز ماه اول در بورس کالای نیویورک هنری هاب می تواند بار دیگر به زیر سطح حمایتی 2 دلاری کاهش یابد.

فعال ترین قرارداد گازی هنری هاب در ماه مه، در معاملات روز جمعه با 10.7 سنت یا 5.3 درصد افزایش روبرو شد و به 2.114 دلار در هر میلیون واحد حرارتی بریتانیا رسید. برای هفته گذشته، قیمت گاز ماه می نیز حدود 5 درصد افزایش یافت که اولین افزایش هفتگی خود را از هفته منتهی به 24 فوریه به ثبت رساند.

قیمت گاز طبیعی

قیمت گاز طبیعی

علیرغم پایان مثبت آن در روز جمعه، قرارداد گاز در معاملات اولیه روز جمعه به کمترین میزان خود یعنی 1.948 دلار رسید، که نشان می دهد که همچنان در برابر قیمت های زیر 2 دلار در هفته آینده آسیب پذیر است.

به اعتقاد برخی تحلیلگران انرژی، برای از سرگیری روند صعودی به پایداری بالاتر از میانگین متحرک 5 روزه 2.11 دلار نیاز خواهد بود.

تحولات قیمت گاز در روز جمعه پس از آن رخ داد که اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده گزارش داد که ذخایر گازی این کشور در هفته گذشته 25 میلیارد فوت مکعب افزایش یافته است.
تزریق هفته گذشته میزان ذخایر گازی آمریکا را به 1.855 تریلیون فوت مکعب رساند. این میزان 33 درصد بالاتر از سطح ذخایر گازی سال قبل و نزدیک به 19 درصد بیشتر از میانگین پنج ساله بود.

به طور معمول هر سال در این زمان برداشت از ذخایر گازی رو به افزایش است و سطح ذخایر در پایین ترین میزان خود قرار دارد ولی امسال به لطف گرمای بی سابقه و زمستان معتدل، سطح ذخایر گازی آمریکا رو به افزایش است.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: investing

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *