اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش بینی قیمت گاز را کاهش داد

اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش بینی قیمت گاز را کاهش داد

پیش بینی کاهش قیمت گاز طبیعی برای سال های 2023 و 2024

اداره اطلاعات انرژی آمریکا در حال حاضر پیش بینی می کند قیمت گاز طبیعی به طور متوسط 3.02 دلار در هر میلیون بی تی یو در سال جاری خواهد بود که 11.2 درصد نسبت به پیش بینی قبلی 3.40 دلاری کاهش یافته است.برای مقایسه، میانگین قیمت گاز طبیعی در سال 2022 به ازای هر 6.42 دلار در هر میلیون بی تی یو بوده است.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا همچنین پیش بینی خود برای قیمت گاز طبیعی در سال آینده را به 3.89 دلار در هر میلیون بی تی یو کاهش داده است که از برآورد قبلی 4.04 دلار در هر میلیون بی تی یو کاهش نشان می دهد.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش بینی کرده است که مصرف گاز طبیعی در سه ماهه اول به طور متوسط 99.1 میلیارد فوت مکعب در روز است که 5 درصد کمتر از سه ماهه مشابه در سال گذشته است که دلیل آن دمای بسیار ملایم هوا است که تقاضا برای گرمایش را کاهش داده است.

با این پیش بینی کاهش مصرف گاز طبیعی، اکنون انتظار می رود که میزان ذخایر گاز طبیعی ایالات متحده در پایان مارس به بیش از 1.9 تریلیون فوت مکعب برسد – رقمی که 23 درصد بیشتر از پنج سال گذشته است.

داده‌های اولیه اداره ملی هواشناسی آمریکا برای ژانویه و فوریه نشان می‌دهد که دو ماه اول سال 2023 ممکن است نزدیک به گرم‌ترین رکورد ثبت شده برای آن دوره از سال 1895 باشد.
روز دوشنبه معاملات آتی گاز برای تحویل در آوریل 12.3 درصد کاهش یافت و به 2.639 دلار در هر میلیون واحد حرارتی بریتانیا رسید که بزرگترین کاهش از 30 ژانویه است یعنی زمانی که قیمت گاز طبیعی 14 درصد کاهش یافت.

این کاهش بزرگ تنها چند روز پس از آن رخ می دهد که کارخانه ال ان جی فری پورت آمریکا صادرات خود را پس از بازگشایی در ماه گذشته پس از تعطیلی هشت ماهه افزایش داد. فری پورت با ظرفیت کامل می‌تواند ۲.۱ میلیارد مکعب ال‌ان‌جی تولید کند. داده های Refinitiv نشان می دهد فری پورت قرار بود روزانه 1.7 میلیارد فوت مکعب گاز مصرف کند.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: oilprice

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *