تعداد فزاینده ای از آمریکایی ها خواهان انرژی هسته ای هستند

انرژی هسته ای

انرژی هسته ای

چندین ماه پس از آن که ایلان ماسک افکار خود را در X به اشتراک گذاشت و از استفاده بیشتر از انرژی هسته ای در پاسخ به مقاله ای در مجله تایمز که دیدگاه نوه جی رابرت اوپنهایمر در مورد نقش هسته ای در اقتصاد خالص کربن صفر را نشان می داد، دفاع کرد، نظرسنجی مرکز “پیو” از افزایش تعداد آمریکایی‌هایی که از انرژی هسته‌ای حمایت می‌کنند حکایت دارد.

به گفته “پیو”، حدود 57 درصد از آمریکایی ها می گویند اکنون طرفدار نیروگاه های هسته ای در سراسر کشور هستند که 14 درصد نسبت به سال 2020 افزایش یافته است. این افزایش چشمگیر تنها در چند سال کوتاه با افزایش تقاضا برای برق از جمله در حمل و نقل، رخ داده است.

پیو گفت که پاسخ دهندگان همچنان انرژی خورشیدی (82 درصد) و بادی (75 درصد) را به انرژی هسته ای ترجیح می دهند، اگرچه بزرگترین نکته این است که حمایت از انرژی هسته ای افزایش یافته است.

چارلز اوپنهایمر که یک محیط بان و طرفدار هسته ای است، در مقاله ای نوشت: تاکید بر این نکته مهم است که انرژی هسته‌ای تا حدی به دلیل ارتباط آن با سلاح‌های هسته‌ای و ترس از ایمنی آن نامحبوب شد. اما سوابق ایمنی واقعی نشان می‌دهد که یکی از ایمن‌ترین منابع انرژی است و محبوبیت آن در حال افزایش است.

پیو در این گزارش خاطرنشان کرد:

حمایت از انرژی هسته‌ای در میان هر دو حزب از سال 2020 افزایش یافته است. نیمی از دموکرات‌ها و مستقل‌های متمایل به دموکرات اکنون می‌گویند که طرفدار توسعه انرژی هسته‌ای هستند، افزایشی نسبت به 37 درصد در سال 2020. و دو سوم جمهوری‌خواهان و متمایلان جمهوری‌خواه اکنون طرفدار برق هسته‌ای بیشتر هستند. ، 14 درصد نسبت به سال 2020 افزایش یافته است، زمانی که 53 درصد گفتند که از انرژی هسته ای بیشتر حمایت می کنند.

وقتی از نقش دولت فدرال پرسیده شد، 41 درصد از آمریکایی ها می گویند که دولت باید تولید انرژی هسته ای را تشویق کند. حدود 22 درصد بر این باورند که دولت فدرال باید از تولید انرژی هسته ای جلوگیری کند و 36 درصد نیز فکر می کنند که نباید آن را تشویق و یا دلسرد کند.

سهم آمریکایی هایی که فکر می کنند دولت فدرال باید تولید انرژی هسته ای را تشویق کند، نسبت به سال گذشته 6 درصد افزایش یافته است. با این حال، سهم بسیار بیشتری از آمریکایی ها فکر می کنند که دولت فدرال باید تولید برق بادی و خورشیدی را تشویق کند (66٪).

پیو گفت: «جمهوری خواهان بیشتر از دموکرات ها طرفدار انرژی هسته ای بیشتر هستند و می گویند که دولت فدرال باید تولید آن را تشویق کند. شاید دو حزب سیاسی حداقل در یک موضوع نقاط مشترکی پیدا کرده باشند.

در حال حاضر، ایالات متحده دارای 93 راکتور انرژی هسته ای است که بسیاری از آنها در دهه 1970 و 80 ساخته شده اند. جدیدترین پروژه نیروگاه اتمی Vogtle در جورجیا است که در تابستان امسال آنلاین شد و نسل جدیدی از برق هسته ای بدون کربن را در ایالت جنوبی راه اندازی کرد.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع: اویل پرایس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *