بیشترین افت ماهانه تعداد سکوهای فعال نفت و گاز ایالات متحده از سال 2020 تاکنون

,
تعداد سکوهای فعال نفت و گاز ایالات متحده

شرکت خدمات انرژی بیکر هیوز در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد “تعداد دکل‌های فعال نفت و گاز ایالات متحده در ماه جاری (می) 44 مورد کاهش یافت که بیشترین کاهش در سه سال اخیر به شمار می رود.

این برای چهارمین هفته متوالی است که تعداد دکل های حفاری نفت و گاز آمریکا با کاهش روبرو شده است. در این گزارش آمده است “تعداد دکل‌های حفاری نفت و گاز، که نشانه اولیه از تولید آتی است، در هفته منتهی به 26 می با 9 واحد کاهش به 711 واحد رسید که پایین‌ترین رقم از می 2022 است”.

بیکر هیوز گفت تعداد کل دکل‌ها 16 مورد یا 2 درصد کمتر از مدت مشابه سال گذشته است. تعداد سکوهای نفتی ایالات متحده در این هفته (هفته آخر می) با 5 مورد ریزش به 570 سکو رسید که کمترین میزان از ماه می 2022 تاکنون بود، درحالی‌که سکوهای نفتی با 4 مورد افت به 137 رسید که کمترین میزان از مارس 2022 است.

در ماه می، تعداد دکل‌های نفتی با کاهش 21 دکل بزرگترین کاهش ماهانه از ژوئن 2020 را ثبت کرد. تعداد دکل‌های گاز نیز در همین ماه 24 دکل کمتر بود که بزرگترین کاهش ماهانه دکل از ژانویه 2016 محسوب می‌شد.

مؤسسه اطلاعات انرژی انوروس در گزارش تعداد دکل‌های حفاری از کاهش 13 دکل در حفاری‌های هفته منتهی به 24 می خبر داد و اینکه تعداد کل دکل‌های حفاری به 767 رسیده است.

قراردادهای آتی نفت آمریکا پس از افزایش حدود 7 درصدی در سال 2022، تاکنون حدود 10 درصد کاهش داشته است. افت شدید قیمت گاز باعث شد تا برخی از شرکت‌های اکتشاف و تولید مانند چساپیک انرژی ،برنامه‌های خود را برای کاهش تولید با کاهش برخی دکل‌ها، به‌ویژه در شیل هاینزویل در آرکانزاس، لوئیزیانا و تگزاس اعلام کنند.

به گفته تحلیلگران گلدمن ساکس، انتظار می‌رود قیمت‌ فعلی بنزین تولیدکنندگان هاینزویل را برای توقف تولید بیشتر ترغیب کند. این هفته (هفته آخر می)، بیشترین آمار افت دکل‌های حفاری در هاینزویل با 54 مورد بود که کمترین میزان از فوریه 2022 است.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *