محدودیت های نفت و گاز در دولت بایدن

,
محدودیت های نفت و گاز در دولت بایدن

به گزارش بازار نفت و گاز، دولت بایدن با دور دیگری از مقررات و محدویت های نفت و گاز روبرو می شود. رئیس جمهور اکنون کاهش بیشتر انتشار گازهای گلخانه ای در عملیات را پیشنهاد می کند.

علیرغم درخواست از شرکت‌های نفت و گاز برای افزایش تولید خود در ماه‌های اخیر، برای مقابله با کمبود جهانی و افزایش قیمت‌ها، پرزیدنت بایدن بار دیگر با پیشنهاد کاهش بیشتر انتشار گازهای گلخانه‌ای به صنعت ضربه وارد می‌کند. و او تنها کسی نیست، زیرا بریتانیا و اتحادیه اروپا به دنبال کاهش روش‌های شعله‌ور شدن و تخلیه گاز برای محدود کردن انتشار متان خود در راستای تعهدات آب و هوایی هستند.

دولت بایدن قانونی را برای محدود کردن بیشتر نشت متان و شعله ور شدن گاز در زمین های عمومی پیشنهاد کرده است که در صورت تصویب می تواند تأثیر قابل توجهی بر صنعت داشته باشد. این بر اساس تمدید قانون 2021 آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) است که حفاری‌ها را ملزم می‌کند نشتی را در سایت‌های چاه در سراسر کشور شناسایی و مسدود کنند.

وزارت کشور قانون جدید را برای حمایت از هدف بایدن برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و تحقق تعهدات آب و هوایی ایالات متحده توصیه می کند. این به معنای محدودیت های زمانی و حجمی ماهانه سخت تر در مشعل گاز در عملیات نفت و گاز است. دانشمندان بر این باورند که کاهش قابل توجه انتشار گاز متان در سرتاسر جهان تأثیر عمده ای بر تغییرات آب و هوا خواهد داشت و به کاهش اثرات گرمایش جهانی مطابق با اهداف توافق پاریس کمک می کند.

علاوه بر کاهش سطح شعله ور شدن، این پیشنهاد به این معنی است که شرکت های انرژی باید استراتژی های به حداقل رساندن زباله را ایجاد کنند و نشان دهند که ظرفیت خط لوله لازم برای تولید گاز مورد انتظار خود را دارند. این می‌تواند منجر به رد پروژه‌های جدید در صورتی که سطح مشعل گاز فراتر از حداکثر تعیین‌شده باشد، شود.

دب هالند، وزیر کشور توضیح داد: «این قانون پیشنهادی، مقررات ما را با پیشرفت‌های تکنولوژیکی که صنعت در دهه‌های پس از وضع قوانین BLM (دفتر مدیریت زمین) برای اولین بار ایجاد کرده است، مطابقت می‌دهد، در حالی که بازدهی عادلانه برای مالیات دهندگان فراهم می‌کند.

در صورت تصویب، انتظار می رود این پیشنهاد سالانه 39.8 میلیون دلار حق امتیاز برای ایالات متحده ایجاد کند و همچنین از انتشار میلیاردها فوت مکعب گاز در جو جلوگیری کند. تریسی استون منینگ، مدیر BLM، اظهار داشت: «این پیش‌نویس قانون یک راه‌حل منطقی و سازگار با محیط‌زیست است زیرا ما به آسیب‌های ناشی از هدر رفتن گاز طبیعی می‌پردازیم.» او افزود: «این موضوع مالیات دهندگان آمریکایی را در اولویت قرار می دهد و تضمین می کند که تولیدکنندگان حق امتیاز مناسب را پرداخت کنند.

در ماه های اخیر چندین حرکت برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای مختلف انجام شده است که انتظار می رود چشم انداز صنعت نفت و گاز را تغییر دهد. علاوه بر قوانین جدید EPA و BLM، انتظار می‌رود قانون کاهش تورم بایدن (IRA) به کاهش انتشار کربن و متان با مالیات بر تولیدکنندگان نفت و گاز که بیش از حد مجاز هستند کمک کند.

ایالات متحده متعهد شده است که انتشار گاز متان خود را تا سال 2030 تا 30 درصد نسبت به سال 2020 کاهش دهد. در اجلاس آب و هوای COP27 در نوامبر، علی زیدی، مشاور آب و هوای ملی کاخ سفید، اظهار داشت که دولت ایالات متحده «تمرکز بی‌وقفه‌ای برای ریشه‌کن کردن انتشار گازهای گلخانه‌ای در هر کجا که بتوانیم آن‌ها را پیدا کنیم» آغاز خواهد کرد.

از آنجایی که تولید نفت و گاز بالاترین سطح انتشار متان را منتشر می کند، جای تعجب نیست که بایدن سیاست های جدید کاهش انتشار را در شرکت های سوخت فسیلی هدف قرار دهد. مایکل ریگان، مدیر EPA در COP27 گفت: «رویکرد نظارتی ما از نقطه نظر زمان‌بندی و از منظر سخت‌گیری بسیار تهاجمی است.» او پیشنهاد کرد که قوانین قدیم و جدید باعث کاهش اتلاف انرژی تا حدود 80 درصد و کاهش 36 میلیون تنی انتشار کربن خواهد شد.

این اقدام پس از سال ها انتقاد در مورد مشکل متان ایالات متحده صورت گرفت. مطالعات بارها نشان داده است که شرکت‌های نفت و گاز در ایالات متحده نشت متان را در فعالیت‌های خود کمتر گزارش کرده‌اند. یک گزارش در سال 2022 بیان کرد که انتشار گاز متان در حوضه پرمین از عملیات شرکت های بزرگ نفت و گاز “احتمالاً به طور قابل توجهی بالاتر از داده های رسمی است.”

به نظر می رسد بخش بسیار قابل توجهی از انتشار متان ناشی از تعداد کمی از نشت های فوق العاده است. در اوایل سال جاری، 21 چاه نفت در کالیفرنیا نشت متان در سطح 50000 قسمت در میلیون متان یا بیشتر پیدا کردند که منجر به یک عملیات مسدود کردن بزرگ شد.

و این موضوع تنها به ایالات متحده محدود نمی شود، اتحادیه اروپا و بریتانیا به سال ها بی توجهی به چاه های نفتی متروکه پاسخ می دهند. در اوایل سال جاری، کمیسیون اروپا مقرراتی را برای کاهش گسترده انتشار گاز متان پیشنهاد کرد و شرکت‌های نفت و گاز در منطقه را برای انجام کارهای بیشتر تحت فشار قرار داد.

این پیشنهاد شامل تعهدات گزارش‌دهی برای واردکنندگان اتحادیه اروپا و محدودیت‌های مشعل گاز است. به طور مشابه، سازمان نفت و گاز بریتانیا (OGA) دستور پایان دادن به مشعل و تهویه معمولی تا سال 2030 را صادر کرده است. این به OGA این اختیار را می دهد که در صورت بالا بودن سطح شعله ور شدن و هواگیری، تولید را متوقف کند.

در پاسخ به فشارهای فزاینده برای محدود کردن انتشار گازهای گلخانه ای، به ویژه زباله های کربن و متان، دولت ها در سراسر جهان شروع به ارائه سیاست های سختگیرانه تری در مورد عملیات نفت و گاز کرده اند. انتظار می رود چارچوب سیاست حمایتی که در ماه های اخیر در ایالات متحده ایجاد شده است، به اجرای موثر پیشنهاد BLM در مورد زباله های گازی در صورت تصویب کمک کند. و سایر قدرت‌ها، مانند بریتانیا و اتحادیه اروپا، انتظار می‌رود که با ایجاد محدودیت‌های خود در مورد شعله‌ور شدن و تخلیه، راه آمریکا را دنبال کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *