بزرگترین اعتصاب کارگران نفت و گاز دریای شمال

حدود 1650 پیمانکار دریایی دریای شمال دور دوم اعتصابات 48 ساعته را آغاز خواهند کرد که به گفته اتحادیه کارگری، بزرگترین اعتصاب در این بخش تاکنون بوده است.

حدود 1650 پیمانکار دریایی دریای شمال دور دوم اعتصابات 48 ساعته را آغاز خواهند کرد که به گفته اتحادیه کارگری، بزرگترین اعتصاب در این بخش تاکنون بوده است.
اتحادیه کارگری هدف کارگران از این اعتصاب را مناقشه شدید بر سر وضعیت شغلی، حقوق و شرایط کار در بخش فراساحلی اعلام کرده است.

بریتیش پترولیوم و شیل در سه ماهه اول سال 2023، مجموعاً 11.7 میلیارد پوند “سود تاریخی” ثبت کردند. کارگران فراساحلی نیز در ماه‌های آوریل و مه دست به اعتصاب زدند.
آخرین اعتصاب کارگران، غول‌های نفتی ازجمله بریتیش پترولیوم، شیل و رپسول را هدف قرار خواهد داد.

پیمانکاران در پنج شرکت ازجمله بیلفینگر بریتانیا، خدمات فنی استورک و خدمات فراساحلی اسپاروز از ساعت 6:30 صبح روز اول ژوئن تا ساعت 6:29 صبح روز 3 ژوئن و سپس از ساعت 6:30 صبح روز 8 ژوئن تا ساعت 6:29 صبح روز 10 ژوئن اعتصاب خواهند کرد.

حدود 600 پیمانکار بیلفینگر در دکل‌های Ithaca، CNRI و Taqa پیشنهادهای جدید پرداخت را رد کردند. همچنین 200 پیمانکار بیلفینگر که در بریتیش پترولیوم و رسپول مشغول به کار هستند نیز به اعتصاب خواهند پیوست.

650 عضو دریایی به همراه 200 کارگر که توسط اسپاروز استخدام شده‌اند، در ماه ژوئن به این اعتصاب خواهند پیوست. گراهام، دبیر کل اتحادیه کارگری یونایت گفت “ارتشی متشکل از 1650 کارگر فراساحلی با حمایت اتحادیه کارگری درحال مبارزه با شرکت های نفت و گاز چند میلیاردی هستند”.

آخرین دور از اعتصابات در ماه ژوئن شاهد اعتصاب بزرگترین گروه کارگران فراساحلی تا به امروز خواهد بود. هدف از این اعتصاب بهبود مشاغل، حقوق و شرایط کاری در بخش فراساحل است.

جان بولند، کارشناس صنعتی یونیت، گفت “اعضای یونیت مستحق سهم بسیار بیشتری از سودی که اپراتورهای نفت و گاز به‌دست می‌آورند، هستند. یونیت یک پیام ساده برای پیمانکاران و اپراتورها دارد و حدود 1650 عضو در شرکت‌هایی که با آنها اختلاف داریم، با ما همراه هستند”.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع: اویل پرایس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *