پیش بینی رشد تقاضای نفت چین

اوپک پیش بینی رشد تقاضای نفت چین را افزایش داد

اوپک سه‌شنبه پیش‌بینی خود از رشد تقاضای نفت چین در سال 2023 به دلیل کاهش محدودیت‌های کووید-19 را افزایش داده است.

البته اوپک در این گزارش پیش بینی خود از رشد تقاضای جهانی نفت در سال 2023 را ثابت نگه داشته و به این مساله اشاره کرده است که ریسک‌های کاهشی بالقوه برای رشد جهانی وجود دارد.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت در گزارش ماهانه خود اعلام کرد، تقاضای جهانی نفت در سال 2023 به میزان 2.32 میلیون بشکه در روز یا 2.3 درصد افزایش خواهد یافت. این رقم نسبت به پیش بینی ماه گذشته بدون تغییر بود.

در حالی که تقاضای سریع‌تر چین می‌تواند از بازار نفت حمایت کند، قیمت نفت خام در این هفته کاهش یافته است زیرا سقوط بانک “سیلیکون ولی” نگرانی‌ها در مورد بحران مالی جدید را برانگیخته است.

اوپک در این گزارش افزود: «بازگشایی چین، پس از لغو سیاست سختگیرانه صفر کووید-19، شتاب قابل توجهی به رشد اقتصاد جهانی می‌افزاید. افزایش سریع نرخ‌های بهره و سطح بدهی جهانی می‌تواند اثرات منفی قابل‌توجهی داشته باشد و ممکن است بر پویایی رشد جهانی تأثیر منفی بگذارد.

اوپک انتظار دارد تقاضای نفت چین در سال 2023 به میزان 710 هزار بشکه در روز رشد کند که از پیش بینی 590 هزار بشکه در ماه گذشته بیشتر است. این گزارش همچنین نشان داد که تولید نفت خام اوپک در ماه فوریه با وجود اینکه اوپک پلاس در سال گذشته متعهد به کاهش تولید برای حمایت از بازار شده بود، افزایش یافت.

اوپک اعلام کرد تولید نفت خام در ماه فوریه با ۱۱۷ هزار بشکه افزایش به ۲۸.۹۲ میلیون بشکه در روز رسید.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *