تازه ترین پیش بینی آژانس بین المللی انرژی از تقاضای نفت در سال 2023

, ,
تازه ترین پیش بینی آژانس بین المللی انرژی از تقاضای نفت در سال 2023

تقاضای نفت در سال 2023; اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی:

آژانس بین‌المللی انرژی روز چهارشنبه اعلام کرد که چین تقریباً نیمی از رشد تقاضای نفت در سال جاری را پس از کاهش محدودیت‌های COVID-19 در سال 2023 را به خود اختصاص خواهد داد، اما کاهش تولید اوپک پلاس می‌تواند به معنای کسری عرضه در نیمه دوم سال جاری باشد.

این آژانس مستقر در پاریس در گزارش ماهانه نفت خود اعلام کرد: “پیش بینی می شود عرضه نفت از سوی اوپک پلاس با روسیه تحت فشار ناشی از تحریم ها با کاهش روبرو شود.
به نظر می رسد عرضه جهانی نفت تا نیمه اول سال 2023 از تقاضا فراتر خواهد رفت، اما با بهبود تقاضا و کاهش تولید روسیه، این تعادل می تواند به سرعت به کسری عرضه نفت در بازار تغییر کند.

تحریم‌های بین‌المللی علیه روسیه با هدف محروم کردن این کشور از منابع مالی پس از حمله به اوکراین، تاکنون تأثیر چندانی بر صادرات نفت این کشور نداشته است، صادراتی که در ژانویه تنها 160 هزار بشکه در روز نسبت به قبل از جنگ کاهش یافت.

آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد که به دنبال ممنوعیت واردات از طریق دریا و تحریم‌های بین‌المللی سقف قیمت، حدود 1 میلیون بشکه در روز تولید تا پایان سه ماهه اول متوقف خواهد شد.

آژانس بین المللی انرژی پیش بینی کرده است که تقاضای جهانی نفت در سال 2023 با 2 میلیون بشکه در روز افزایش به 101.9 میلیون بشکه خواهد رسید. چین 900000 بشکه در روز از رشد تقاضای نفت در سال 2023 پس از بازگشایی کووید-19 را به خود اختصاص خواهد داد.

تولید جهانی نفت در سال 2023 به میزان 1.2 میلیون بشکه در روز افزایش می یابد که توسط تولیدکنندگان غیراوپک پلاس هدایت می شود.

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *