تقاضای نفت حداقل یک دهه ادامه خواهد داشت

تقاضای نفت حداقل یک دهه ادامه خواهد داشت

تقاضای نفت حداقل یک دهه ادامه خواهد داشت؛ اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

جو بایدن، رئیس‌ جمهور ایالات متحده، در اظهارنظر غافلگیر کننده ‌ای گفت که جهان دست کم برای یک دهه دیگر همچنان به نفت و گاز نیاز خواهد داشت. این اعتراف بایدن واکنش های متفاوتی به همراه داشت، اگرچه در صنعت نفت و گاز انتظار می رفت این نیاز تا سال های طولانی ادامه داشته باشد. برخی از فعالان در صنعت نفت و گاز با در نظر گرفتن سختگیری های رئیس جمهور بایدن در صنعت مذکور به دلیل افزایش ندادن سرمایه گذاری ها در حالی که جهان از شیوع کووید نسبتا در امان مانده است، می توانند سخنان او را به اندازه کافی دور از دسترس بدانند.

از طرفی، صنعت نفت میلیاردها دلار برای بازپرداخت سهام و سود سهام صرف کرده است و بایدن فرصت را برای اشاره به سودجویی در جنگ از این صنعت از دست نداده است. رئیس جمهور بایدن در سخنرانی دیشب خود خواستار چهار برابر شدن مالیات بر بازپرداخت سهام شرکت ها شد که به گفته وی، سرمایه گذاری های بیشتر در این صنعت را در بلند مدت تشویق می کند.

با توجه به اینکه او از صنعت نفت می خواهد میلیاردها دلار برای توسعه آینده هزینه کند که بسیاری از آنها سال ها طول می کشد تا به نتیجه برسد، اما این صنعت در بلند مدت احتمالاً فراتر از دهه ای خواهد رفت که بایدن به آن اشاره می کند. تضمین این که این صنعت حداقل برای یک دهه عمر خواهد داشت، برای صنعتی که چشم اندازهای آینده را در نظر می گیرد، کافی نیست.

این سخنان انتقاداتی را به دنبال داشت که خواستار تغییر سریع انرژی های تجدیدپذیر هستند. همچنین به دلیل هزینه میلیاردها دلار از سوی خود صنعت نفت نیز مورد انتقاد قرار گرفت، در حالی که پایان نتیجه بخش این صنعت در طی یک دهه پیش بینی می شود.

منبع: oilprice

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *