گمانه زنی تحلیلگران درباره رشد قیمت نفت با متوقف شدن سیاست افزایش نرخ بهره آمریکا

گمانه زنی تحلیلگران درباره رشد قیمت نفت با متوقف شدن سیاست افزایش نرخ بهره آمریکا

رشد قیمت نفت با متوقف شدن سیاست افزایش نرخ بهره آمریکا; اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی:

معامله گران انتظار دارند فدرال رزرو آمریکا تا دو ماه دیگر به افزایش نرخ بهره خود پایان دهد و این عامل قیمت نفت را بالاتر ببرد، با توجه به این واقعیت که رابطه معکوسی بین نرخ بهره و قیمت نفت وجود دارد. با توجه به اینکه شاخص های اقتصادی حاکی از کاهش نرخ تورم است، ممکن است فدرال رزرو در ماه مارس به سیاست افزایش نرخ بهره پایان دهد. البته قرار است فدرال رزرو آمریکا این هفته نرخ بهره را احتمالا 25 واحد افزایش دهد.

با توجه به داده های مثبت اقتصادی که از ایالات متحده منتشر شد، قیمت نفت در هفته گذشته افزایش یافت. گرچه جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا هشدار داده است که این موضوع قطعی نیست و همچنان خطر رکود وجود دارد.انتظارات برای احیای تقاضای نفت در چین، افزایش کمتر نرخ بهره و هر گونه اقدامات فدرال رزرو برای تعدیل اقدامات تهاجمی خود برای کنترل تورم، می تواند پتانسیل بیشتری را برای افزایش قیمت نفت بدهد.

همچنین حملات پهبادی به اهدافی در ایران منجر به تشدید احتمالی تنش های خاورمیانه شده و این مساله نیز می تواند منجر به افزایش بیشتر قیمت نفت شود. نشست اوپک پلاس در هفته جاری می تواند موجب برقراری ثبات نسبی در بازار نفت شود زیرا هیچ انتظاری برای تغییر سیاست فعلی تولید این ائتلاف نفتی وجود ندارد و با وجود کاهش سهمیه تولید در سال گذشته، بسیاری از اعضا هنوز قادر به دستیابی به سهمیه های تولید نشده اند.

نفت برنت

نفت برنت

با این حال، چین همچنان بزرگترین عامل صعودی قیمت نفت است، به ویژه پس از اینکه دولت پکن در آخر هفته اعلام کرد که قصد دارد مصرف را به عنوان ابزاری برای تقویت رشد اقتصادی پس از قرنطینه کرونایی تحریک کند.

یکی از مدیران سرمایه گذاری در این باره گفت: با این وجود ، عدم قطعیت همچنان باقی است زیرا روسیه در سمت عرضه و چین را در سمت تقاضا است و هر دو می توانند بیش از یک میلیون بشکه در روز بالاتر و یا کمتر از حد انتظار نوسان داشته باشند.

استفانو گراسو گفت: به نظر می رسد چین از نظر سرعت خروج از کووید صفر بازار را غافلگیر نموده این در حالی است که روسیه از نظر انعطاف پذیری حجم صادرات با وجود تحریم ها عملکرد شگفت انگیزی داشته است.

منبع: اویل پرایس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *