درخواست آمریکا برای افزایش تولید جهانی نفت خام

, ,
درخواست آمریکا برای افزایش تولید جهانی نفت خام

درخواست آمریکا از کشورهای نفت خیز برای افزایش تولید

یک مقام وزارت خارجه امریکا ضمن اشاره به بهبود اقتصاد جهانی و لزوم عرضه بیشتر برای تامین تقاضا ، خواهان افزایش تولید جهانی نفت خام از جمله از سوی اعضای اوپک شد.

خوزه فرناندز، معاون امور اقتصادی وزیر خارجه آمریکا به خبرگزاری فرانسه گفت: ما خواهان این هستیم که عرضه مطابق با تقاضا باشد زیرا با بهبود اقتصادهای جهان، شاهد مصرف بیشتری خواهیم بود.

وی افزود این موضوع تولید اوپک پلاس را نیز در برمی گیرد ، ائتلافی که سال گذشته با کاهش تولید حدود 1 میلیون بشکه در روز موافقت کرد و نشان داد که هیچ برنامه فوری برای تجدید نظر در این توافق ندارد.

اگرچه قیمت نفت از بالاترین سطح سال گذشته در ماه‌های اول پس از حمله روسیه به اوکراین عقب‌نشینی کرده است، با این وجود همچنان کمی بالاتر از دوران قبل از همه گیری کرونا است .

دولت بایدن برای مقابله با افزایش قیمت، نزدیک به 200 میلیون بشکه از ذخایر استراتژیک نفت آزاد کرد که این اقدام واکنش‌های مختلفی را از سوی کارشناسان در بر داشت.

در حال حاضر، ذخایر راهبردی نفتی آمریکا به پایین ترین حد در 40 سال گذشته رسیده است که باید دوباره احیا شود، اما قیمت ها برای ایالات متحده بسیار بالا است.

با این وجود مشکل بزرگتر و جهانی تر، ظرفیت مازاد تولید است.هم مدیران و هم مقامات اوپک نگران ظرفیت مازاد تولید نفت و کفایت آن برای پاسخگویی به تقاضای رو به رشد نفت هستند.

برخی تحلیلگران پیش‌بینی کرده‌اند که بازار جهانی نفت در نیمه دوم سال به دلیل بهبود چین به سمت کمبود عرضه سوق خواهد یافت.

اختصاصی بازار نفت گازپتروشیمی

منبع: اویل پرایس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *