آتش سوزی کشتی نفتکش در نزدیکی سواحل مالزی

,
آتش سوزی کشتی نفتکش در نزدیکی سواحل مالزی

انس الحاجی، کارشناس انرژی ویدئویی را در توییتر به اشتراک گذاشت که به نظر می‌رسد «یک فروند نفتکش معروف به حمل نفت ایران در سواحل مالزی آتش گرفته است».

بلومبرگ اعلام کرده است که این کشتی “پابلو” نام دارد، یک نفتکش نفت خام کلاس افرامکس ثبت شده در گابن که بیمه گذاران آن ناشناخته هستند. این کشتی در حدود 40 مایلی جزیره پولائو تینگی، جزیره ای در سواحل جنوب شرقی مالزی، آتش گرفته است. بر اساس داده های ردیابی کشتی، پابلو از چین سفر می کرده و خالی بوده است. این کشتی با ظرفیت کامل، برای نگهداری 700000 بشکه نفت طراحی شده است.

توئیت انس الحاجی

توئیت انس الحاجی

روز دوشنبه کشتی پابلو در حالی که خالی بود آتش گرفته است. ماهواره های هواشناسی موفق شدند ویدئویی از دود سیاهی که از کشتی بلند می شود ضبط کنند.

بلومبرگ گفت: «ناوگان گسترده ای از تانکرهای فرسوده برای حمل نفت تحریم شده در سرتاسر جهان استخدام شده اند که سؤالاتی را در مورد استانداردهای ایمنی و بیمه ایجاد می کند. این کشتی قدیمی در سال 1997 ساخته شد. یک منبع کشتیرانی گفت که پابلو اخیرا در آب های ایران مشاهده شده است.

اداره دریانوردی و بندر سنگاپور در بیانیه ای نوشت که 25 نفر از 28 خدمه توسط کشتی های عبوری نجات یافته و سه خدمه ناپدید شدند.

پابلو ممکن است بخشی از ناوگان “سایه” نفتکش هایی باشد که نفت را از کشورهای تحریم شده توسط ایالات متحده مانند ایران حمل می کنند. مشکل این کشتی ها این است که ممکن است برخی از آنها بیمه نشده باشند یا گواهینامه های دریانوردی نداشته باشند و آسیب پذیری آنها در برابر حوادث افزایش یابد.

همانطور که اخیراً اشاره کردیم، روسیه ناوگان سایه عظیمی از بیش از 100 نفتکش برای دور زدن تحریم های غرب دارد.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: بلومبرگ

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *