ثبات نسبی قیمت نفت پس از آتش بازی روز دوشنبه

ثبات نسبی قیمت نفت پس از آتش بازی روز دوشنبه

ثبات نسبی قیمت نفت پس از آتش بازی روز دوشنبه

قیمت نفت در آغاز معاملات آسیایی در روز سه شنبه با ثبات نسبی همراه شده است آن هم پس از رشد ۶ درصدی روز دوشنبه در پی تصمیم غیرمنتظره اوپک پلاس برای کاهش ۱.۱۶ میلیون بشکه ای تولید.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۲ سنت کاهش به ۸۴.۹۱ دلار رسید و هر بشکه نفت سبک آمریکا نیز با ۵ سنت افزایش به ۸۰.۴۷ دلار رسیده است.

توجه اصلی سرمایه گذاران به روند تقاضای انرژی و تاثیر افزایش قیمت‌ها بر اقتصاد جهانی جلب شده است. قیمت هر دو نفت روز گذشته پس از اعلام تصمیم اوپک پلاس با افزایش ۶ درصدی روبرو شد.

تحلیلگران بر این باورند که تقاضای جهانی نفت در کوتاه مدت به علت در پیش بودن فصل سفرهای تابستانی افزایش خواهد یافت ولی افزایش قیمت ها می تواند فشارهای تورمی را تشدید کرده و این مسأله منجر به افزایش بیشتر نرخ بهره ها در بسیاری از کشورها خواهد شد که در نهایت به ضرر تقاضا و فعالیت های اقتصادی خواهد بود.

پس از اعلام تصمیم اوپک پلاس، بسیاری از تحلیلگران و موسسات مالی پیش بینی خود از قیمت نفت برنت را افزایش دادند از جمله گلدمن ساکس که پیش بینی قیمت نفت را برای امسال به ۹۵ دلار و برای سال آینده به ۱۰۰ دلار رسانده است.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *